‚Jestli tohle je penalta, končím s fotbalem.‘ Souboj Boleslavi s Plzní rozhodl sporný moment

Ztráta fotbalistů Plzně na vedoucí Slavii se v lize zvětšila na šest bodů. Západočeský tým totiž na rozdíl od lídra tabulky ve 12. kole prohrál v Mladé Boleslavi 1:2. Dramatický souboj, ve kterém Viktoria vedla, rozhodli domácí hráči v posledních minutách z penalty.

Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nikolaj Komličenko si staví míč na penaltu proti Viktorii Plzeň

Nikolaj Komličenko si staví míč na penaltu proti Viktorii Plzeň | Foto: Vít Černý | Zdroj: ČTK

Do konce 90. minuty zbývá pár sekund, fanoušci Mladé Boleslavi pískají a pak se radují. Rozhodčí Ondřej Lerch totiž nejdřív ukazuje „hrajte dál“, vzápětí ale ukazuje na puntík pro pokutový kop a na video se pro kontrolu podívat nejde.

00:00 / 00:00

Penalta v posledních minutách fotbalového zápasu vždycky vzbudí hodně emocí. A jedna taková byla i v ligovém utkání mezi Mladou Boleslaví a Plzní. Více si poslechněte v reportáži Mirko Vasiće

„Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ nekomentoval plzeňský trenér Pavel Vrba situaci, při které došlo ke střetu mezi gólmanem Viktorie Alešem Hruškou a mladoboleslavským útočníkem Jiřím Klímou.

Kouč domácích Jozef Weber k nakonec rozhodujícímu momentu řekl: „Okomentuji to jako trenér: fantastická přihrávka Marka Matějovského, výborný náběh Klímy do šance a pak přišel ten zákrok.“

Plzeňský záložník Jan Kopic popisuje souboj ze svého pohledu následovně. „Útočník Klíma tam byl o trochu dřív, vystřelil, ale Hrušoun to chytil. Pak tam byla srážka. Nevím, jak je to v pravidlech. Je tady video, takže asi správně,“ nechtěl se Jan Kopic pro Radiožurnál pouštět do větších rozborů a poukazuje, že na utkání byl videoasistent rozhodčího - anglickou zkratkou označovaný VAR.

Jiný plzeňský fotbalista David Limberský, který je zraněný a v zápase hrát nemůže, má ale jasno. Na instagramu napsal: „VAR jestli tohle je penalta končím s fotbalem klauni…“

Celou situaci určitě vyhodnotí komise rozhodčích fotbalové asociace. Fanoušci při pohledu na sociální sítě a do diskuzí ale o mají o čem psát. A jednotný názor rozhodně nemají. Na hřišti se ale penalta kopala a Nikolaj Komličenko z ní rozhodl o vítězství Mladé Boleslavi nad Plzní 2:1.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 7. 10. 2019)