Náhradní brankář Slavie v Astaně zářil. Trefovalo mě to, dostanu za uši, směje se Kovář

K zisku bodu za remízu 1:1 v Astaně pomohl slávistickým fotbalistům brankář Přemysl Kovář. Ten přitom obvykle plní roli náhradního gólmana, ale tentokrát do brány musel.

Astana Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přemysl Kovář během slávistické děkovačky

Přemysl Kovář během slávistické děkovačky | Foto: Jan Malý | Zdroj: SK Slavia Praha

„Rozhodli jsme se po tréninku, kdy to Lašty (Jan Laštůvka, pozn. red) necítil stoprocentně a nechtěli jsme riskovat s jeho nasazením. S Přémou jsme spokojení, zhostil se toho dobře,“ chválil původně náhradního gólmana trenér Jaroslav Šilhavý.

Slávista Sýkora: Bod je zasloužený, podali jsme dobrý výkon

Číst článek

Slávistický brankář Přemysl Kovář nastoupil v Evropské lize místo obvyklé jedničky Jana Laštůvky, který měl zdravotní problémy. K zisku bodu za remízu 1:1 přispěl důležitými zákroky, ale označení za muže zápasu odmítl.

„Vůbec nejsem muž zápasu, spíš mě to trefovalo. Přecijen jsem gól dostal, takže za uši dostanu,“ říkal podle Radiožurnálu po zápase.

Na umělé trávě a pod zataženou střechou Astana Areny čelil osmi přímým střelám na bránu. Jedenatřicetiletý gólman pochytal všechny až na dorážku, ze které kazašský mistr vyrovnal. „Od toho tam jsem,“ smál se.

Slavia má široký kádr a trenéři sestavou často rotují. Na pozici brankáře ale dochází ke změně minimálně. O to pečlivěji se musí Kovář připravovat, aby byl kdykoliv nachystaný nastoupit. V této sezoně chytal teprve potřetí.

„My gólmani - náhradníci musíme být připravení na sto procent, kdyby se něco stalo. Nikdy nevíte, takže do toho jdu naplno. Byl jsem připravený a jsem rád, že máme bodíka,“ těšilo Přemysla Kováře.

Petr Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme