Nechci utíkat už z principu, říká Jarolím o případném konci u reprezentace

Trenér fotbalové reprezentace Karel Jarolím připouští, že po úterních výrocích místopředsedy Fotbalové asociace ČR Romana Berbra na jeho adresu se mu bude funkce vykonávat obtížně. Ale zároveň nechce sám z boje odejít a chce mít možnost svoji práci obhájit. Proto se chce s vedením FAČR co nejdříve sejít a najít řešení. A upozornil, že jeho smlouvu s FAČR podepsal i Berbr, který ji nyní kritizuje.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Karel Jarolím | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

"Myšlenky člověka napadají všelijaké. Nechci však končit v této atmosféře, bez osobního vyslechnutí argumentace vedení FAČR. Chci mít možnost obhájit svoji práci, svoje lidi," řekl Jarolím v e-mailovém rozhovoru pro ČTK a iDnes.cz.

"Uvědomuji si, že moje případné pokračující angažmá u reprezentace by po tomto týdnu bylo minimálně v otázce komunikace velmi obtížné. Jak ze strany novinářů, tak také ve vnímání fanoušků. To mě mrzí nejvíce," dodal.

S vedením FAČR si nyní hodlá vše vyříkat. "Stále předpokládám, že zástupci FAČR se budou chtít se mnou v následujících dnech potkat a představit mi své námitky, otázky či budoucí postup. Jsem kdykoliv k dispozici. Pokud se tak v průběhu příštího týdne nestane, požádám o tuto schůzku sám. Nelze se tvářit, že situace byla ukončena úterní tiskovou konferencí. Ta naopak spoustu otazníků vytvořila," připustil Jarolím.

Jarolíma ovlivňují agenti, řekl Berbr. Jestli měl námitky, měl mi je říct, reaguje kouč reprezentace

Číst článek

Je přesvědčen, že má týmu stále co nabídnout. "Reprezentace je největší poctou nejen pro hráče, ale také pro trenéra. Stojím si za tím, že za rok jsme tým dokázali posunout, částečně konsolidovat. Cítím z něj obrovskou chuť se poprat o budoucí úspěch. Rád bych u toho byl a nechci utíkat už z principu. Ale základem bude názor vedení FAČR. Nechci působit v prostředí, které moji práci nebude považovat za přínosnou," dodal.

Výkonný výbor ho na úterním jednání ponechal ve funkci minimálně do konce července 2018. Následně však Jarolíma podrobil přísné kritice na tiskové konferenci Berbr. Trenéra mrzelo, že ho s těmito názory nekonfrontoval už při analýze během jednání výboru.

"Za sebe cítím velké zklamání, že jsem jakékoli výtky neslyšel osobně a nemohl na ně reagovat. Ať již stran předložené analýzy, konkrétních sportovních témat nebo nesmyslných obvinění ohledně ovlivňování nominací ze strany agentů. Především ten poslední jmenovaný bod je pro mě jen velmi těžko stravitelný," odmítl Jarolím nařčení, že by si při tvorbě nominací nechával radit od hráčských agentů.

"Jen velmi těžko vyvrátíte něco, co se neděje. Agenti hráčů jsou součástí fotbalového světa, ať se to někomu líbí, nebo ne. Fotbalový svět je malý, všichni se známe navzájem a často se na nejrůznějších zápasech či sportovních akcích potkáváme. Je také pravdou, že v některých případech potřebujete od agenta informaci, kterou vám ani samotný hráč neposkytne - například jaké jsou reálné vyhlídky na přestup v nejbližším období, jaká je hráčova objektivní pozice v daném klubu a podobně," popisoval Jarolím.

"Je však holý nesmysl, že by kdokoliv vyjma členů realizačního týmu reprezentace měl jakýkoliv vliv na tvorbu nominace či další sportovní témata uvnitř týmu. Já jsem odpovědný za výsledky týmu a píšu si své vlastní vysvědčení," bránil se obviněním.

Rovněž odmítl, že by se jeho smlouva s FAČR nedala vypovědět, což Berbr uvedl jako důvod, proč zůstává Jarolím ve funkci. A upozornil na to, že v srpnu 2016 s ním smlouvu vedle tehdejšího předsedy FAČR Miroslava Pelty podepisoval právě Berbr.

"V každém případě možnosti rozvázání smlouvy vedení FAČR má, varianty ukončení nabízí každá smlouva včetně té mé. Navíc nerozumím slovům pana Berbra o jejím nestandardním znění, protože jeho podpis na mé smlouvě samozřejmě nechybí. Pokud byla špatně sepsána, mohl se ozvat s řešením již v loňském roce před mým nástupem do funkce," dodal.

Ať částku klidně prozradí

Problém naopak nemá s tím, že na veřejnost unikla informace o výši jeho platu. Sám ji totiž v minulosti navrhoval zveřejnit. Podle reportáže serveru Seznam Zprávy jde o 641 300 korun měsíčně.

"Zveřejnění výše mého platu mi nevadí. Otázkou je, jak tyto informace unikly z FAČR, nicméně já jsem už před první tiskovou konferencí při mém uvedení do funkce tehdejšímu panu předsedovi říkal, ať částku klidně prozradí," sdělil jednašedesátiletý kouč.

"Výše mé smlouvy může být veřejnosti interpretována jakkoliv, já však nemám důvod se schovávat nebo se stydět. Platy trenérů v předních českých klubech se budou podle mého názoru pohybovat v podobné výši, platy v reprezentačním světě jsou pak v jiných řádech," dodal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme