Neporazitelnost Bohemians skončila. Pražské derby vyhrála Dukla 2:0

Na úvod pátého kola HET ligy se v pražském souboji potkaly týmy Dukly a Bohemians. Na Julisce vládl domácí tým, který porazil "klokany" 2:0 po gólech Kovala a Mustedanagiče.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské derby mezi Duklou a Bohemians zvládli lépe domácí

Pražské derby mezi Duklou a Bohemians zvládli lépe domácí | Foto: Michal Doležal | Zdroj: ČTK

Bohemians už v sezoně obrali o body Spartu i Slavii. Na Julisce nastoupili svěřenci Martina Haška ve stejné sestavě jako před týdnem proti sešívaným, jenže oproti minulému kolu jim chyběla bojovnost a nadšení, které předváděli v Ďolíčku.

Arsenal a jiné vysněné soupeře české týmy nedostaly. Není to moc atraktivní los, uznává Šilhavý

Po dvaceti minutách hry doplatili na nekoncentrovanost při standardní situaci Dukly. Centr po rohovém kopu propadl k Miloševićovi, který trefil tyč, Kušnírovu dorážku vykopl Bartek z brankové čáry, jenže žlutí se dostali i ke třetí střele a tu defenzivní záložník Kovaľ už poslal do sítě.

„Klokani“ mohli rychle reagovat, aktivní Bartek připravil míč na malé vápno Maškovi, jenže gólman Rada u něj byl dřív. Při šanci Kabajeva domácí brankář zasahovat ani nemusel. A chvíli před poločasovou přestávkou pálil Bartek sice pohotově, ale nepřesně.

Hned po přestávce se menšina domácích fanoušků na Julisce radovala podruhé, ale zbytečně. Holenda sice dopravil míč do sítě, jenže pomezní rozhodčí si všiml ofsajdového postavení. A tak se ke slovu opět dostali zelenobílí, Švecovu střelu z úhlu vyrazil Rada na roh.

Závěrečný tlak Bohemians mohla předznamenat nebezpečná brána Reitera, pak ale Dukla snahu hostů otupila. Definitivně rozhodl o výhře týmu z Julisky 19letý Zinedin Mustadanagič šikovným lobem. Dukla v pátém kole porazila Bohemians 2:0 a tabulce se dostala před své dnešní soupeře.

5. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - Bohemians Praha 1905 2:0 (1:0)
Branky: 24. Koval, 83. Mustedanagič. Rozhodčí: Nenadál - Pochylý, Horák. ŽK: Bartek (Bohemians). Diváci: 5127.
Dukla: Rada - Kušnír, Jiránek, Ostojič, Podaný - Tetour, Bezpalec, Koval (69. Mustedanagič) - Miloševič (85. Preisler), Holenda, Brandner (61. Schranz). Trenér: Hynek.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd (72. Buchta), Kocič - Švec - Reiter (79. Kuchta), Hašek ml., Mašek (72. Nečas), Bartek - Kabajev. Trenér: Hašek st.