Fanoušek West Hamu se popral s hráčem přímo na hřišti. Soupeři schovávali děti na střídačce

West Ham se v nejvyšší anglické soutěži trápí. Londýnský klub se před sezónou netajil velkými ambicemi, ale nyní je po 30 kolech na 16. místě tabulky a dost reálný je i sestup. Po další prohře, tentokrát 0:3 s Burnley, fanouškům došla trpělivost a vnikli na hřiště.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Napjatá atmosféra byla znatelná po celou dobu zápasu, ale vrcholu dostoupila v 66. minutě, kdy po prvním gólu Burnley na hřiště vtrhl jeden z nespokojených fanoušků. V té chvíli ho chtěl umravnit kapitán domácího West Hamu Mark Noble.

Začal ho dost hrubě strkat před sebou, a pokud by se do potyčky nevložili jeho spoluhráči a rozhodčí, došlo by zřejmě k ještě větší roztržce.

„Jsem fanoušek West Hamu a vždycky chráním svůj klub. Když mě někdo ohrožuje, ochráním se sám,“ řekl po zápase Noble k incidentu.

Tím však výtržnosti na Olympijském stadionu v Londýně neskončily. Další z příznivců londýnského celku vtrhl na hrací plochu, vzal si rohový praporek a zapíchl ho do středového kruhu.

Poté se hněv obrátil směrem k vedení ve VIP loži, a tak funkcionáři klubu opustili pro jistotu svá místa už pět minut před koncem základní hrací doby.

Na situaci zareagovali i hráči soupeře. Ti ke konci utkání na svou lavičku vzali několik dětí z předních řad, aby je ochránili před případným nebezpečím.

Samotný klub vydal prohlášení k celé situaci. V tom deklaruje, že zahájil důkladné vyšetřování celého incidentu a je prý odhodlán podniknout rozhodná opatření.

Vyjádření poskytlo i vedení Premier League. „Zatímco oficiální vyšetřování bude probíhat v kompetenci Fotbalové asociace, my se budeme ptát West Hamu, co se stalo dnes odpoledne. Zejména pak proto, aby se podobné situace neopakovaly.“

„Chceme, aby za námi naši fanoušci stáli. Od té doby, co jsem tady, byli opravdu skvělí. Ale nemůžete překročit hranice a vběhnout na hřiště,“ prohlásil po utkání kouč domácích David Moyes.

bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme