VIDEO: V nizozemské lize se při oslavách fanoušků zřítila část tribuny, nikdo se nezranil

Fotbalisté nizozemského Vitesse zvítězili v rámci 9. kola nejvyšší domácí soutěže na půdě Nijmegenu 1:0. Nijak výjimečný duel upoutal díky incidentu, který se odehrál po jeho konci. Na záběrech je vidět, jak se část tribuny z hostujícími příznivci po utkání propadla. Podle dostupných informací se nebezpečná situace obešla bez zranění.

Vitesse Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakmile rozhodčí ukončil závěrečným hvizdem nedělní utkání, běželi hráči Vitesse slavit k sektoru určenému pro hostující fanoušky. Vítězné poskakování ale tribuna nevydržela a část ochozů se i s fotbalovými příznivci propadla.

Zatímco někteří aktéři působili na záběrech evidentně vyděšeným dojmem, po pár vteřinách všichni pokračovali v poskakování.

Pod fanoušky nizozemského klubu Vitesse se propadla část tribuny. | Zdroj: Reuters

Vítězství Vitesse zařídil jediným gólem utkání Nikolai Baden Frederiksen a pomohl tak klubu upevnit šestou příčku v nizozemské nejvyšší soutěži.

Goffertstadion, kde se část tribuny zřítila a který je zároveň domácím stánkem Nijmegenu, byl postaven v roce 1939 Princem Bernhardem, má kapacitu pro 12 500 příznivců.

Nikdo nebyl zraněn

Ředitel domácího klubu Wilco van Schlaik řekl místním médiím, že pod tribunou byl umístěn kontejner, který pravděpodobně zabránil tomu, aby se při zřícení ochozů někdo zranil.

„Pokud vím, tak nikdo nebyl zraněn. Každopádně chci rychle vyšetřit, co se tam stalo,“ prohlásil následně starosta města se 170 tisíci obyvateli Hubert Bruls.

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme