Nový předseda fotbalové asociace Malík má za sebou měsíc ve funkci. Skládá novou sportovní radu odborníků

Úspěch v nedohlednu, a tak nový předseda fotbalové asociace Martin Malík vymýšlí, jak výsledky české reprezentace vylepšit. Probírat to bude i s nově vznikající sportovní radou, do které dosadí odborníky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Malík, předseda FAČR | Foto: Michal Doležal | Zdroj: ČTK

V novém poradním orgánu zasedne například trenér národního týmu Karel Jarolím, manažer Jaromír Šeterle, šéf sportovně-technického oddělení Michal Prokeš nebo zatím nejmenovaní nezávislí odborníci. Společně budou vymýšlet, jak zlepšit výsledky reprezentačního áčka nebo vychovat víc talentů.

„Radu určitě budeme využívat nejenom u vrcholené reprezentace, ale také u ostatních reprezentací a pochopitelně u celé systémové změny v rámci celého českého fotbalu,“ vysvětluje Malík.

Českému fotbalu dál hrozí normalizační komise. 'Byla by to katastrofa,' říká šéf FAČR Malík

Číst článek

Jde o jeden z prvních konkrétních kroků, které udělal coby předseda fotbalové asociace. Tím se stal v polovině prosince, kdy na mimořádné valné hromadě v Nymburce porazil svého protikandidáta Petra Fouska.

První měsíc ve funkci měl hektický. Ujal se moderování debaty mezi českými a moravskými delegáty o změně stanov, což urychleně vyžadují FIFA a UEFA.

Také absolvoval první zahraniční cestu na summit šesti evropských zemí podobné velikosti a řešil složitou ekonomickou situaci, do které se fotbalová asociace po loňském vypuknutí dotační aféry dostala.

„Obdrželi jsme dotační prostředky od státu v loňském roce. Aktuálně je vypisována celá řada nových dotačních programů pro následující období, do kterých se postupně přihlašujeme. Doufáme, že budeme čerpat prostředky ze strany státu tak, abychom jimi doplnili vlastní zdroje a zajistili co nejdříve stabilní financování,“ říká Martin Malík.

Úvod v nové funkci završí příští týden na kongresu UEFA v Bratislavě. Při té příležitosti se setká s šéfem evropského fotbalu Aleksanderem Čeferinem.

Petr Šedivý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme