O dalším evropském šampionovi je rozhodnuto. Španělský titul získala Barcelona

Fotbalisté Barcelony po roční odmlce získali mistrovský titul. V 35. kole španělské ligy vyhráli na hřišti La Coruni 4:2 především díky hattricku Lionela Messiho a tři zápasy před koncem soutěže mají v čele tabulky nedostižný náskok. Naopak domácí Deportivo se stalo třetím sestupujícím.

Barcelona (Aktualizováno: 9:18 30. 4. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Barcelony ve vánočním El Clásicu porazili Real Madrid

Hráči Barcelony se mohou opět radovat | Foto: Sergio Perez | Zdroj: Reuters

Katalánci sesadili z trůnu úhlavního rivala Real Madrid, slaví 25. španělský titul v historii a sedmý za posledních deset sezon. „Bílý balet“ ovládl nejvyšší soutěž třiatřicetkrát.

V La Lize neporažená Barca“ zpečetila domácí double, když před týdnem ovládla i Španělský pohár. Trenér Ernesto Valverde tak v premiérovém ročníku na Camp Nou získal dvě trofeje, ale v Lize mistrů jeho tým nečekaně vypadl ve čtvrtfinále s AS Řím.

20. Málaga CF 34 20

(za názvem týmu následuje počet odehraných zápasů a získané body)

Barcelona začala výborně a už v sedmé minutě otevřela skóre. Ousmane Dembélé našel v pokutovém území Coutinha a zimní posila z Liverpoolu se trefila přesně do horního růžku. Domácí brankář Rubén poté skvěle vytáhl přímý kop Messiho.

Argentinský útočník si ale spravil chuť v 38. minutě, kdy po centru Luise Suáreze přidal z voleje druhý gól - svůj 30. v ligové sezoně. Za dvě minuty však domácí vrátil do hry pohotovou střelou Lucas Pérez.

V 64. minutě hráči La Coruni rozebrali barcelonskou obranu a Emre Colak vyrovnal. Hosté se pak chvíli hledali, ale v závěru se vzpamatovali. Messi skóroval mezi 82. a 85. minutou po dalších asistencích Uruguayce Suáreze.

Druhé Atlético Madrid vyhrálo na stadionu Alavésu 1:0. Hostující Fernando Torres sice v 71. minutě neproměnil penaltu, ale o sedm minut později si s druhým pokutovým kopem poradil Kévin Gameiro. Atlético má čtyřbodový náskok na městského rivala Real, ale třetí tým tabulky má ještě zápas k dobru.

Čtvrtá Valencie doma jen remizovala 0:0 s Eibarem a protáhla sérii bez ligové výhry na čtyři utkání.