Olomouc porazila Ostravu 1:0 a vrátila se na třetí místo. Oba týmy dohrávaly v deseti

V zápase, který na olomouckém Andrově stadionu sledovalo 9518 diváků, se nakonec po nervózním zápase plném šancí a skoupém na góly radují po výhře 1:0 domácí. Hanáci se tak vrací na třetí místo prvoligové tabulky, zatímco Baník se stále krčí na předposledním patnáctém místě.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost olomouckých fotbalistů

Radost olomouckých fotbalistů | Zdroj: ČTK

Severomoravské derby v rámci 25. kola první fotbalové ligy mělo velký náboj a šťastný konec pro domácí Sigmu Olomouc, kteří se v tabulce posunují nazpět před pražskou Spartu. Pro Baník naopak prohra znamená v neúplné tabulce prozatímní setrvání na 15. místě.

Staciuova paráda nasměrovala Spartu k výhře. Letenští porazili Jablonec 2:0

Jediný gól vstřelil po individuální akci v 71. minutě domácí Jakub Plšek. Baník se poté sice snažil o srovnání, a to dokonce i při početní výhodě po vyloučení záložníka Kalvacha, nakonec však nebyl úspěšný.

Ani Ostravští nedohráli v plném počtu. Ve třetí nastavené minutě zastavil stoper Václav Procházka unikajícího Yunise, který běžel sám na branku. Po tvrdém zákroku musel po přímé červené kartě Procházka předčasně do sprch.

Fanoušci Baníku, kterých do Olomouce přijelo na tři tísíce, po konci zápasu naházeli na hrací plochu světlice.