Olomouc se odvolala proti jednozápasovému trestu pro Faltu, záložník tak může hrát proti Spartě

Vedení fotbalové Sigmy Olomouc se odvolalo proti jednozápasovému trestu pro Šimona Faltu. Pětadvacetiletý záložník dostal ve čtvrtek od disciplinární komise distanc za vyloučení v utkání s Libercem, přestože komise rozhodčích uznala, že sudí Zbyněk Proske chyboval a měl mu udělit jen žlutou kartu. Odvolací komise Fotbalové asociace ČR případ projedná až příští týden, proto účinnost trestu odložila a Falta může hrát v sobotu proti Spartě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šimon Falta dostal v Liberci červenou kartu | Foto: Vít Černý | Zdroj: ČTK

Falta byl vyloučen v 82. minutě sobotního ligového utkání s Libercem za to, že přišlápl v běhu kotník Radimu Breitemu. Proske si situaci prohlížel na videu několik minut a poté udělil hráči červenou kartu. Přestože komise rozhodčích označila rozhodnutí za chybné, disciplinárka podle regulí musela Faltu potrestat.

Kapitán Baníku může hrát až v listopadu. Baroš dostal trest na pět zápasů, Stanciu na dva.

Číst článek

Odvolací komise FAČR ale dnes předběžný zákaz činnosti Faltovi zrušila s odůvodněním, že bude nezbytné doplnit dokazování o stanovisko pravidlové komise. Případ projedná na příštím zasedání.

Falta tak může o víkendu hrát, a pokud příští týden odvolací komise potvrdí rozhodnutí disciplinárky, vynechá 20. října zápas se Zlínem.

Disciplinární komise a Ligová fotbalová asociace trvají na čtvrtečním rozhodnutí. Podle nich bylo učiněno podle platných fotbalových norem, které mají předlohu v mezinárodních řádech fotbalu.

V nich stojí, že disciplinární komise nepřezkoumává verdikty rozhodčích v zápasech. Může ale zahájit disciplinární řízení, pokud třeba sudí potrestá nesprávného hráče, či prohřešek neviděl, nebo pokud má fotbalistův zákrok závažné následky, zejména zranění.

„Z výše uvedených důvodů jsem přesvědčen, že čtvrteční rozhodnutí disciplinární komise bylo v souladu se zavedenou mezinárodní fotbalovou praxí,“ uvedl dnes v prohlášení předseda disciplinární komise Richard Baček a navrhl, aby odvolací komise olomouckou žádost zamítla.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme