Kolář ani nikdo jiný ze Slavie kopat penaltu neměl. Podle Komise rozhodčích sudí chyboval

Fotbalisté pražské Slavie neměli v sobotním ligovém utkání proti Příbrami kopat penaltu, kterou proměnil gólman Ondřej Kolář. Rozhodla o tom Komise rozhodčích FAČR podle které hlavní rozhodčí Ondřej Ginzel posoudil situaci chybně.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Slavie Praha Ondřej Kolář

Brankář Slavie Praha Ondřej Kolář | Zdroj: Reuters

Přestože byl na utkání v Edenu videorozhodčí, Ginzel v nastaveném čase druhého poločasu špatně odpískal pokutový kop za to, že Olivier Kingue v šestnáctce lehce přistrčil domácího Lukáše Provoda. Navíc příbramskému obránci udělil žlutou kartu.

Slávistický brankář Kolář byl před penaltou nervózní, ligovou trefou si splnil sen

Ve slezském derby Opava - Karviná (1:2) zaváhal rozhodčí Miroslav Zelinka ve 44. minutě. Podle komise hostující Martin Šindelář zastavil Bojana Dordiče nedovoleně a domácí měli zahrávat penaltu. Také v Opavě byl přítomen VAR.

V dalším sobotním duelu Mladá Boleslav - Zlín (1:3) chyboval rozhodčí Jiří Houdek, když v nastavení druhé půle nenařídil pro hosty pokutový kop a nevyloučil Šimona Gabriela za faul na Tomáše Poznara. V Boleslavi videorozhodčí nebyl jako na jediném utkání z druhého kola nejvyšší soutěže.