Sparta opět ztratila vedení, remizovala v Teplicích 1:1 a pohárové příčky se jí vzdalují

Fotbalisté pražské Sparty remizovali ve 22. kole na hřišti Teplic 1:1 a na čtvrtou příčku, která zajišťuje účast v kvalifikaci Evropské ligy, ztrácejí už čtyři body. Sparťany poslal do vedení v první půli Nicolae Stanciu, po přestávce ale srovnal Marek Červenka.

Teplice (Aktualizováno: 19:57 31. 3. 2018) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Sparty po remíze v Karviné

Fotbalisté Sparty. | Foto: Petr Sznapka | Zdroj: ČTK

Hned samotný úvod utkání přinesl pořádný vzruch. Nepostarali se o něj ale fotbalisté, nýbrž fanoušci. Ti sparťanští totiž hned po úvodním hvizdu naházeli na hřiště velké množství pyrotechniky a sudí Marek musel utkání přerušit. Když se zase mohlo hrát, vřítil se do teplického vápna Plvašič, kde upadl a dožadoval se penalty, ale rozhodčí zůstal v klidu. O chvíli později pálil z úhlu domácí Hyčka, ale Nita si s jeho pokusem poradil a následnou Kučerovu dorážku zablokoval Costa.

Ve čtyřiadvacáté minutě se Kučerův volný kop dostal až k Vondráškovi, ale teplický fotbalista zakončil nad bránu. Pak hledal hostující Frýdek před bránou Kadlece, ale sparťanský útočník na míč nedosáhl. O chvíli později teplický gólman neudržel balón, k němuž se dostali protihráči, ale jeden z domácích obránců si se střelou do opuštěné brány poradil. Pět minut před přestávkou už se Sparta dočkala. Nikolae Stanciu se ve vápně dostal k míči, dvakrát ho napálil do bránících hráčů a napotřetí už ho dostal až do sítě.

Chvíli po pauze mohl po rohu hlavou zvýšit Costa, ale netrefil bránu. V 53. minutě vypálil z volného kopu Stanciu a pořádně protáhl domácího brankáře. O tři minuty později udeřilo na druhé straně, když Hyčka nacentroval před bránu a Marek Červenka pohotově srovnal na 1:1. O chvilku později mohli jít domácí dokonce do vedení, jenže Horova střela zkraje vápna mířila těsně vedle. Pak měly Teplice ještě další velké šance, ale ani Kučera, ani Vaněček skvělého brankáře Nitu nepřekonali. Sparta tak opět ztratila vedení a remizovala v Teplicích 1:1.