Jarní trápení Plzně pokračuje dál. V Ďolíčku prohrála s Bohemians vysoko 5:2

Plzeňská Viktorie potvrdila v zápase proti Bohemians, že se jí na jaře příliš nedaří. V Ďolíčku prohrála 5:2, když dokázala vstřelit jenom jeden gól. Domácí se naopak díky výhře přiblížili na pět bodů ke Spartě na šesté příčce tabulky.

Praha, Vršovice (Aktualizováno: 20:00 8. 4. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost fotbalistů Bohemians

Radost fotbalistů Bohemians | Zdroj: ČTK

Plzeň sice vede tabulku, ale výsledkově se na jaře trápí a rozhodně nemá tak hvězdnou formu jako na podzim. Z posledních pěti zápasů získala jen pět bodů.

Fotbalisté Slovácka hráli s Karvinou bez branek, na sestupové pozice mají náskok jediného bodu

I v Ďolíčku se potvrdilo, že Viktorie nehraje v pohodě. Hned z první šance se totiž prosadili domácí Bohemians. Martin Hašek poslal přesný centr na zadní tyč, kde byl připravený Michal Šmíd. Ten uklidil míč do sítě a poslal domácí Klokany do vedení 1:0.

Už jedenáct minut po něm se po chybě ve středu hřiště od plzeňského Chorého dostal k míči Dominik Mašek, který ho poslal na Roberta Reitera. Ten nakonec i v pádu dokázal dostat míč do sítě.

Pak ale následovaly v pražských Vršovicích gólové hody. Ve 36. minutě se prosadil Dominik Mašek, kterému skvěle nahrával Tetteh. Následně Plzeň snížila, ale ne vlastní zásluhou. Vlastní branku totiž vstřelil Milan Kocič.

ONLINE: Bohemians - Plzeň 5:2

Branky ale ani tak nepřestaly padat. Hned minutu po Kocičově vlastním gólu se znovu blýskl Mašek. Ten tentokrát dorazil do brány centrovaný balón. Ještě do konce poločasu se ale Plzni povedlo vstřelit branku díky Janu Kopicovi.

Hráči Bohemians se nezastavili s góly ani ve druhé půli. V 56. minutě se z ostrého úhlu prosadil Benjamin Tetteh. Brankář Hruška se k jeho střele nedokázal natáhnout na břevno.

Plzeňští se sice dál snažili alespoň zmírnit svou porážku ve vršovickém Ďolíčku, ale všechny jejich ofenzivní snahy vyšly na prázdno. Bohemians se přiblížili díky výhře 5:2 na rozdíl pěti bodů ke Spartě, která je momentálně na šesté příčce.