Zlín vyraboval Eden a díky gólu Ekpaie v nastavení vyhrál nad Slavií 2:1. Škoda nedal penaltu

Fotbalisté Zlína senzačně zvítězili v pražském Edenu nad Slavií 2:1 a po šesti zápasech si připsali výhru. Sešívaní nevyužili velký tlak, jejich kapitán Milan Škoda navíc nedal penaltu, a tak nevyužila možnost stáhnout ztrátu a dál ztrácí na vedoucí Plzeň devět bodů.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 20:03 1. 4. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Bořil a Lukáš Bartošák v souboji

Jan Bořil a Lukáš Bartošák v souboji | Zdroj: ČTK

„Ševci“ vedli od sedmé minuty po trefě Daniela Holzera, ve 28. minutě vyrovnal Milan Škoda, který krátce předtím nedal penaltu, ale ve druhé minutě nastavení rozhodl Ubong Ekpai.

Sešívaní se tak před velmi solidní návštěvou v první dubnový den příliš nepředvedli. 13 477 diváků sice sledovalo velký závěrečný tlak domácích fotbalistů, místo vedoucí branky domácího týmu, která v závěru utkání visela ve vzduchu, však přišla ledová sprcha.

Slavia - Zlín 1:2. Hosté díky gólu v nastavení senzačně vyhráli

Vukadinovič ve druhé minutě nastavení po sprintu přes celé hriště vybídl ke skórování právě Ubonga Ekpaie, který se nemýlil a zamířil přesně mezi tři tyče.

Hosté vytěžili z minima maximum a z Edenu si mohou zpět do Zlína odvézt všechny tři body po dlouhých šesti zápasech bez výhry. Nedělní triumf nad druhým týmem tabulky je navíc také první výhrou pod novým koučem Vlastimilem Petrželou.

Díky tomu Zlín poskočil na jedenácté místo tabulky a mírně se vzdálil sestupovým příčkám.

Naopak Pražané nedokázali využít zaváhání Plzně a vinou chyby v úplném závěru odcházejí z nedělního duelu s prázdnou a na vedoucí Plzeň ztrácí i nadále devět bodů.