Slavia vyhrála v Jablonci po gólech Součka a Olayinky 2:0 a po zaváhání Plzně vede už o šest bodů

Fotbalisté Slavie nezaváhali ani proti Jablonci, na severu Čech zvítězili po gólech Tomáše Součka a Petera Olayinky 2:0 a v čele tabulky mají po prohře Plzně v Mladé Boleslavi šestibodový náskok. Jablonec doma prohrál po třinácti zápasech.

Jablonec (Aktualizováno: 19:52 6. 10. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost fotbalistů Slavie

Radost fotbalistů Slavie | Foto: RC | Zdroj: Reuters

Jablonec, který byl před začátkem 12. kola nejvyšší fotbalové ligy na třetím místě tabulky, nemohl v duelu se sešívanými využít hned trojici hráčů, kteří na severu Čech ze Slavie hostují – obránce Jakuba Jugase, záložníka Jana Sýkoru a útočníka Jana Matouška.

ONLINE: Jablonec - Slavia 0:2

Pražané poprvé zahrozili ve 29. minutě, kdy si Stanislav Tecl naběhl z pravé strany do šestnáctky, ale jeho střelu z ostrého úhlu vytáhl brankář Vlastimil Hrubý nad břevno. Další šanci měli sešívaní jen o pár desítek vteřin později. Nicolae Stanciu z přímého kopu mířil na přední tyč, další skvělý zákrok si ale připsal Hrubý.

Před koncem prvního poločasu nejdříve zahrozil Peter Olayinka, poté však utekl obráncům Pražanů Vladimir Jovović a technickou ranou překonal Ondřeje Koláře, branka se však nepískala kvůli ofsajdu. V nastavení první půle ještě nebezpečně hlavičkoval Tomáš Souček, Hrubý ale gólu reflexivně zamezil.

Kapitán sešívaných dál hrozil i ve druhé půli. V 54. minutě dvakrát hlavou jen těsně minul domácí bránu. Slavia Jablonec tlačila, o deset minut později střílel z otočky zpoza vápna Stanciu, jeho projektil však jen minul levou tyč.

Plzeň vedla v Mladé Boleslavi, Středočeši ale utkání otočili a díky Komličenkově penaltě vyhráli 2:1

V 68. minutě poslal na hřiště trenér Jindřich Trpišovský Milana Škodu, který byl ihned sražen ve vápně, penalta se však nepískala. O minutu později už ale mohli Pražané slavit. Stanciu se dostal u pravé tyče k prudké přízemní střele, kterou Hrubý jen vyrazil před Součka, který už měl jednoduchou práci.

Sešívaní nepolevili a v 73. minutě se opět radovali. Olayinka si naběhl na Stanciův centr a poslal míč nekompromisně do sítě. Deset minut před koncem po delší době zahrozili také domácí, střelu Jana Chramosty zpoza vápna ale Kolář vyrazil.

Další gól už nepadl a sešívaní tak využili zaváhání Plzně, která prohrála v Mladé Boleslavi 1:2, a v čele tabulky mají šestibodový náskok.

FK Jablonec - Slavia Praha 0:2 (0:0)
Branky: 70. Souček, 73. Olayinka. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler - Pechanec (video). ŽK: Kubista, Doležal - Stanciu, Bořil. Diváci: 4863.
Jablonec: Hrubý - Holík, Plechatý, Břečka, Krob - Hübschman - Kratochvíl (87. Velich), Kubista (62. Hämäläinen), Považanec (76. Chramosta), Jovovič - Doležal. Trenér: Rada.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Frydrych, Bořil - Souček - Masopust (63. Provod), Hušbauer, Stanciu (83. Hora), Olayinka - Tecl (68. Škoda). Trenér: Trpišovský.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 6. 10. 2019)