Ani výměna trenéra nepomohla. Sparta prohrála i druhý jarní zápas, o výhře Olomouce rozhodl Chytil

Fotbalisté Sparty podlehli Olomouci 0:1 a nevyšla jim premiéra pod novým trenérem Václavem Kotalem, který v týdnu nahradil odvolaného Václava Jílka. Pražané na jaře i podruhé prohráli a na druhou Plzeň ztrácejí z šestého místa v tabulce už 11 bodů. O výhře Sigmy rozhodl ve 27. minutě svým prvním ligovým gólem v kariéře Mojmír Chytil. Olomouc vyhrála i druhý jarní zápas a na desáté příčce má jen dvoubodovou ztrátu na Spartu.

Olomouc (Aktualizováno: 18:55 23. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Sparty Milan Heča (vpravo) inkasuje gól

Brankář Sparty Milan Heča (vpravo) inkasuje gól | Zdroj: ČTK

V domácím dresu si odbyl premiéru Breite, který přišel v týdnu z Liberce. Nový sparťanský kouč Kotal vyměnil oproti minulému kolu v základní sestavě hned pět hráčů a na hrot postavil mladíka Hložka.

ONLINE: Olomouc - Sparta 1:0

Sparta začala náporem, jen za prvních 10 minut si vynutila pět rohových kopů. Po jednom z nich pálil Kanga, ale Mandous jeho střelu výtečně vyrazil.

Olomouc se k ofenzivě dostala po čtvrthodině hry. Chytilův souboj ve vápně s Hanckem ale pokutovým kopem neskončil a neujaly se ani nebezpečné centry především z pravé strany.

Ve 24. minutě ukázal svoji přednost Karlsson, jenž utekl po pravém křídle. Dostal se k nebezpečné střele, ale ta po teči o Vepřekova záda skončila těsně vedle Mandousovy branky.

Pražané v 27. minutě degradovali svůj výkon sérií chyb ve vlastním vápně a inkasovali. Po rohu Sigmy a závaru před Hečou uklidil míč celkem lacino do sítě Chytil a ve 20 letech si připsal první ligový gól.

České Budějovice vyhrály i druhý jarní zápas a míří vzhůru tabulkou. Karviná rozstřílela Teplice

Sparta na chvíli vypadla z role. Do konce poločasu mohli vedení Sigmy navýšit Breite, Greššák i stoper Jemelka, ale neprosadili se. Na druhé straně mohl vyrovnat po sólu Plavšič, který ovšem nezvládl koncovku.

I po změně stran se hrála otevřená partie z obou stran. Sigma se neuchýlila k bránění náskoku, a naopak využívala každou příležitost k protiútokům. V 57. minutě pálil velmi tvrdě Chytil, ale Heča výborně zasáhl, stejně jako o minutu později po akci stejného hráče.

Postupem času získávala Sparta stále větší převahu. Hosté měli míč pod kontrolou, ale chyběla jim myšlenka na překonání dobře organizované obrany Hanáků. V 72. minutě se za ni dostal Karlsson, ale Mandous šanci skvěle zneškodnil. Olomouc se ubránila i přes velkou šanci Hložka v 90. minutě a několik závarů v hektickém nastavení. Olomouc doma Spartu potřetí za sebou porazila 1:0.

Sigma Olomouc - Sparta Praha 1:0 (1:0)
Branka: 27. Chytil. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch - Zelinka (video). ŽK: Yunis, Greššák, Houska, Sladký, Radoslav Látal (trenér) - Vindheim, Hancko. Diváci: 7456.
Olomouc: Mandous - Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek - Hála (87. Zahradníček), Greššák, Breite, Houska, Falta (63. Pilař) - Chytil (74. Yunis). Trenér: Radoslav Látal.
Sparta: Heča - Vindheim, Mandjeck, Hancko, Hanousek - Sáček - Karlsson (89. Karabec), Kanga, Dočkal (77. Graiciar), Plavšič (77. Tetteh) - Hložek. Trenér: Kotal.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 23. 2. 2020)