Plzeň si pohlídala vítězství nad Spartou 1:0. Po chybě stopera Lischky se prosadil Krmenčík

Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli domácí zápas s pražskou Spartou díky gólu Michaela Krmenčíka 1:0 a v ligové tabulce mají tříbodový odstup na vedoucí Slavii. Letenští na první pozici z osmého místa v tabulce ztrácí 15 bodů.

Sledovali jsme online Plzeň (Aktualizováno: 19:55 29. 9. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Krmenčík vstřelil gól už po 14 vteřinách druhého poločasu

Michael Krmenčík vstřelil gól už po 14 vteřinách druhého poločasu | Zdroj: ČTK

První poločas ostře sledovaného zápasu moc fotbalové krásy nenabídl. První šanci měl až v 22. minutě zápasu Jan Kopic, který si u zadní tyče počkal na ostrý centr levého záložníka Jana Kovaříka. Brankář Sparty Milan Heča si ale jeho pokus pohlídal.

ONLINE: Plzeň - Sparta 1:0

O pět minut později mohla poprvé zahrozit také Sparta. Pravý obránce Michal Sáček se hnal do pokutového území, ale na jeho hranici byl sražen k zemi Davidem Limberským. Sudí ale viděl, že obránce Plzně trefil dříve míč.

Ve 33. minutě měli Letenští další šanci, hlavička Adama Hložka ale branku Aleše Hrušky vůbec netrefila, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ten však ve druhé půli vydržel jen čtrnáct vteřin. Po nepovedené rozehrávce Heči a stopera Davida Lischky se k míči dostal Michael Krmenčík, který už měl snadnou pozici ke skórování.

Ve fotbalové lize skončil první trenér. Poslední Opava odvolala Kopeckého

V 69. minutě už se plzeňský kanonýr radoval podruhé, leč předčasně. Kopic měl na pravé straně spoustu prostoru, přihrál Radimu Řezníkovi, jehož centr ale získal Lischka. V tu chvíli jej zezadu srazil a obral o míč Krmenčík a dopravil balon do branky. Rozhodčí Pechanec však branku po přezkoumání videa neuznal.

Na vývoj utkání a blížící se konec zápasu reagoval trenér Sparty Václav Jílek posílením ofenzivy, když do hry poslal mladé útočníky Martina Graiciara a Lukáše Juliše. Kýžený efekt to ale nemělo a Letenští se k pořádnému ohrožení Hruškovy brány nedostali.

Poslední šanci zápasu měl v 85. minutě Tomáš Chorý, který elegantní patičkou málem využil přesný pas Tomáše Hořavy. Proti však byl brankář Heča a jeho reflexní zákrok.

Svěřenci Pavla Vrby tak prodloužili vítěznou ligovou sérii na pět utkání. Plzeňští doma s pražským rivalem neprohráli v devátém duelu nejvyšší soutěže po sobě a z toho posedmé vyhráli. Sparťané nenapravili minulou porážku 0:3 v derby se Slavií.

MFK Karviná - SFC Opava 1:1

Fotbalisté Opavy ani pod vedením nové trenérské dvojice Josef Dvorník, Alois Grussmann nevyhráli. V Karviné remizovali 1:1 a na vítězství čekají už devět zápasů. Na předposledním místě tabulky mají Slezané náskok už jen jednoho bodu před posledními Českými Budějovicemi, které však v Liberci hrají až v pondělí. Nepříznivou sérii neukončila ani Karviná, která v sezoně doma stále nevyhrála a je v tabulce jedenáctá.

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 1:0 (0:0)
Branka: 46. Krmenčík. Rozhodčí: Pechanec - Blažej, Flimmel - Berka (video). ŽK: Brabec, Chorý - Trávník, Plavšič, Graiciar. Diváci: 11.536 (vyprodáno).
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský - Kalvach, Procházka (90.+4 Pernica) - Kopic, Hořava (90. Beauguel), Kovařík - Krmenčík (83. Chorý). Trenér: Vrba.
Sparta: Heča - Sáček, Kaya, Lischka, Frýdek - Hložek (69. Graiciar), Hašek (77. Juliš), Kanga, Trávník, Plavšič - Kozák. Trenér: Jílek.

MFK Karviná - SFC Opava 1:1 (1:0)
Branky: 7. Rundič z pen. - 50. Sus. Rozhodčí: Zelinka - Hock, Vlček. ŽK: Ba Loua, Čonka - Jursa, Hrabina. Diváci: 3627.
Karviná: Hrdlička - Ndefe, Kouřil, Rundič, Čonka - Lingr (88. Moravec), Smrž, Hanousek, Ba Loua (78. Putyera) - Petkov, Petráň. Trenér: Straka.
Opava: Fenrdrich - Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek - Manzia (46. Sus), Schaffartzik, Mondek (90.+2 Kuca), Jursa (80. Souček), Šulc - Dedič. Trenér: Grussmann.