Opilecký incident na zápase dorostenců. Čárový rozhodčí nedokázal ani stát, svaz připravuje trest

Vedení středočeského fotbalového svazu řeší incident z nedělního utkání dorostenců mezi Berounem a Slaným. Pomezní sudí Milan Šefara byl tak opilý, že nedokázal rovně chodit, vrávoral a než se ho pořadatelům povedlo odvést z trávníku, několikrát upadl. Podle předsedy Komise rozhodčích Středočeského fotbalového svazu Pavla Mareše je chování sudího neakceptovatelné. „Neumím si přestavit jeho další působení v soutěžích,“ uvedl v prohlášení.

Video Beroun Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Chování rozhodčího Milana Šefary je zcela neakceptovatelné. Za Komisi rozhodčích Středočeského krajského fotbalového svazu (SKFS) mohu říci, že si neumím představit jeho další působení v soutěžích SKFS. Pro jeho jednání a chování neexistuje žádná omluva či polehčující okolnost,“ uvedl pro Radiožurnál předseda středočeské komise rozhodčích Pavel Mareš.

Kostelec nad Orlicí chtěl protestovat proti Berbrovi. Předem domluvenou akci ale Častolovice odmítly

Číst článek

„Na základě událostí z neděle 22. září při utkání krajského přeboru dorostu Beroun – Slaný již středočeská komise podala podnět Disciplinární komisi SKFS k zahájení disciplinárního řízení. K celé události je také svoláno mimořádné zasedání Komise rozhodčích SKFS,“ dodal Mareš.

Podle záběrů, které se šíří po sociálních sítích, se pořadatelé snaží domluvit s hlavním rozhodčím, aby opilého pomezního ze zápasu stáhnul. Šefara nakonec na pomezní čáře vydržel celý první poločas zápasu, do druhého už ale z důvodu podnapilého stavu nenastoupil a byl vystřídán.

„Jeho nezpůsobilý stav byl zjevný před utkáním, a proto jsme se a kolegou Brožkem rozhodli ho do utkání nepřipustit a vyměnit za rozhodčího OFS Kladno, který byl na utkání přítomen panem Lukášem Pískačem, který utkání odřídil v duchu fair play,“ píše se v zápise, ze kterého cituje server iSport.cz.

Středočeský krajský fotbalový svaz ještě v neděli na svém facebookovém profilu potvrdil, že s Šefarou zahájí disciplinární řízení. „Má pozastavenou delegaci do vynesení verdiktu. SKFS považuje chování sudího za neakceptovatelné a takovéto excesy bude tvrdě trestat,“ napsalo vedení svazu.

Incident s opilým rozhodčím na českém fotbalovém zápase není ojedinělý. V květnu 2016 se před ligovým utkáním mezi Příbramí a Slavií opili sudí Marek Pilný a Jiří Jech. Pilný jako čtvrtý sudí komicky napodoboval pohyb asistenta rozhodčího a brankový rozhodčí Jech se vymočil přímo na hrací plochu před bannery sponzorů.

Komise rozhodčích následně oba arbitry vyřadila ze svých listin a přišli o rozhodcovské licence.

Opilý sudí se vrací. ‚Je čistý. Rozhodčího jeho kvalit nemáme,‘ zastávají se Pilného funkcionáři

Číst článek

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR Pilného okamžitě potrestala maximálním možným trestem, tedy dvouletým zákazem vykonávání činností spojených s fotbalovým zápasem a pokutou 150 tisíc korun.

Výkonný výbor fotbalové asociace oba doživotně zbavil členství. Pilný se však po zkrácení trestu na 15 měsíců stal opět členem asociace. Letos v lednu se mu již otevřela cesta na listinu sudích třetí a čtvrté nejvyšší soutěže.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme