Opravdový patriot Zdeněk Pospěch. V Opavě bude pokračovat i po konci kariéry

Před posledním zápasem svého mateřského klubu proti Olomouci oznámil ukončení kariéry obránce Zděnek Pospěch. I přes to tu bude nadále působit. Hráč, který hrál i ve dvou zahraničních mužstvech, bude nyní pracovat u prvního týmu slezského celku.

Opava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slezská FC Opava (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

O ukončení kariéry přemýšlel český reprezentant už poslední tři roky po návratu z Německa. Důležité ale bylo, aby kariéru zakončil ve své mateřské Opavě. Postupně oblékal dresy Baníku Ostrava, pražské Sparty, Kodaně a Mohuče.

„Tam hrálo roli jak zranění, tak osobní život. Samozřejmě motivace přesvědčit to tělo, aby fungovalo, tak jak by mělo. Potom jsem dospěl k tomu, že nedokážu fotbalu věnovat to, co by si zasloužil," říká o důvodech svého konce Pospěch.

„Chtěl jsem kariéru uzavřít tady v Opavě. Vlastně doma, aby mě mohli jak známí, kamarádi a rodina ještě vidět ty poslední roky na hřišti tady," dodává obránce.

Úspěšná kariéra

Zděnek Pospěch má za sebou víc než bohatou kariéru. Do jakéhokoliv klubu přišel tak sbíral samé úspěchy.

„Titul a pohár s Baníkem. Ve Spartě jsme udělali double. V Kodani tři tituly plus double. V Mohuči fantastické tři roky. Mě vždycky nejvíc naplňovalo to, když za mnou někdo přijel z kamarádů nebo z rodiny, že z toho měli fantastický zážitek. To vlastně bylo to co nejvíc, co kdy mohlo být," vypočítává úspěchy opavský patriot.

Bývalý reprezentační obránce si nemá ve své kariéře na co stěžovat. V Kodani je dodnes velmi oblíbený. V dánském hlavním městě si stejně jako se Spartou zahrál Ligu mistrů, dokonce i proti slavné Barceloně. K tomu všemu přidal i 31 startů v národním dresu a byl i účastníkem mistrovství Evropy v roce 2008.

„Měl jsem štěstí. Měl jsem štěstí na spoluhráče a na určitou dobu, kdy se klubu prostě dařilo. Ta cesta byla podle mého názoru úplně perfektní. Všechno to šlo krásně vzestupně. Krásně se to potkalo i s formou i s těma kluky, kteří hráli v tom klubu. Všechno mi to tak nějak sedělo," jmenuje všechny aspekty své úspěšné kariéry obránce.

O přehnané rivalitě

V poslední Pospěchově sezóně v druhé lize jeho dva osudové kluby Ostrava a Opava soupeřily o postup do nejvyšší soutěže. Opava těsně neuspěla. Jejího odchovance mrzí přehnaná rivalita mezi slezskými týmy.

„Strašně mě mrzí tahle nevraživost. Beru rivalitu. Je pak nádherná atmosféra na hřištích. Vůbec nic proti tomu nemám. Někdy už to ale opravdu hraničí s násilím a vandalismem. To už pak není ono, úplně to ztrácí kouzlo," kritizuje nevhodné fandění fotbalista

Plány do budoucna

Opavskému rodákovi začíná první léto bez fotbalové přípravy. V žádném oficiálním zápase už ho neuvidíme. Svůj čas by teď chtěl věnovat jiným sportům.

„V žádné nižší soutěži nebudu hrát. Když tak si zajdu zatrénovat s kluky. Možná v neděli si dám tady s kamarády nějaký bago ale to je všechno. Kolo, badminton. Kolo mě hodně láká, ale teď jsem zjistil, že zase nemám moc času. Zjišťuju, že jsem nebyl ještě ani jednou," uvědomuje si Pospěch.

Slezskému FC Opava ale zůstane věrný i po konci aktivní kariéry. Stane se součástí prvního týmu. Nikoliv však už jako aktivní hráč.

„Plány máme, představu taky. Vesměs jsme domluveni s klubem, jak by to mohlo vypadat. Práce by se měla týkat především A-týmu a hráčů, kteří jsou pod smlouvou. Potom později se to bude nějakým stylem nabalovat a práce bude přibývat," těší se na novou kariéru úspěšný fotbalista.

David Procházka, bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme