Patrik Schick vstřelil při výhře 3:0 nad nováčkem svůj první ligový gól za AS Řím

Český fotbalový útočník Patrik Schick vstřelil první gól v italské lize za AS Řím a pomohl svému týmu k zaslouženému vítězství 3:0 na hřišti nováčka soutěže SPAL. Bývalý hráč pražské Sparty a Sampdorie Janov čekal v dresu římského celku na ligovou branku 18 zápasů, na svém kontě měl dosud pouze jednu trefu z Italského poháru.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost Patrika Schicka

Radost Patrika Schicka | Zdroj: ČTK

Římský celek jasně diktoval tempo hry už od začátku utkání, v první půli se dokázal prosadit jednou. Po centru Pellegriniho se trefil do vlastní sítě obránce Vicari.

Po přestávce to byla stejná písnička, kdy se během deseti minut dokázali hosté prosadit ještě dvakrát. Schick nejprve v 52. minutě zřejmě těsně netečoval gólovou střelu Nainggolana, v 60. minutě už se český reprezentační útočník mohl radovat z vlastní trefy.

Jde o jeho druhou branku v dresu AS Řím a první v italské Serii A v této sezoně.

Díky bezchybnému výkonu brankáře Alissona hosté ani jednou neinkasovali a po velmi dobrém výkonu tak z tomto zápase vítězí v poměru 3:0. Římané tak zůstávají na třetím místě, SPAL je bod nad sestupovými příčkami.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít