‚Tak nějak přežíváme.‘ Bývalý reprezentační kouč Vrba zůstal v Bulharsku, na bytě je se svými asistenty

Fotbalový trenér Pavel Vrba má na kontě celkem pět ligových mistrovských titulů v Česku a na Slovensku. Letos by mohl přidat šestý, od zimní přestávky je totiž v bulharském Ludogorci Razgrad, se kterým vede tabulku tamní ligy. Soutěže sice kvůli koronavirové pandemii neběží, ale Vrba zůstává v Bulharsku i v těchto dnech.

Razgrad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový trenér Pavel Vrba | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

„Kdybych odjel, tak musím být čtrnáct dní v karanténě v Česku, a kdybych se vracel, musel bych zase být v karanténě v Bulharsku. Funguje to tady tak, že kromě potravin, lékáren nebo drogerií je všechno zavřené. Kdy začne soutěž, to nikdo neví,“ vysvětlil bývalý reprezentační trenér Pavel Vrba, proč zůstává v Bulharsku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalový trenér Pavel Vrba zůstal v době koronavirové krize v Bulharsku. Více v příspěvku Davida Procházky

Kromě něho ve společném bytě přebývají i asistenti Zdeněk Bečka s Martinem Ticháčkem. Naštěstí prý nemusí mít nikdo z nich kuchařskou službu.

„Tak nějak přežíváme. Naštěstí fungují stále supermarkety s bufety, ale pořád věříme tomu, že už brzy otevřou restaurace,“ usmívá se čtyřnásobný český mistr. Hráče tak kontroluje jen na dálku.

„Máme individuální tréninky, hráči dostávají plány a všechno, co s tím souvisí. Také tu museli zůstat. Věříme tomu, že jakmile se to spraví, tak liga brzy začne,“ podotkl Vrba.

Majitel fotbalové Žiliny nenechá klub padnout na nulu, míní slovenský sportovní novinář

Číst článek

Na konci února hrál Razgrad Evropskou ligu v Miláně proti místnímu Interu. V tu dobu už s koronavirem problém byl, ale český trenér si všiml, že Italové hrozbu dost podceňovali.

„Nás to v tu dobu ani nenapadlo. Někdo nám vyčítal, že jsme tam vůbec letěli, na druhou stranu jsme už tehdy měli roušky a byli jsme opatrnější. V Miláně v tu dobu lidé chodili úplně bez roušek a spíš na nás koukali jako na exoty,“ uvedl.

Kvalitu týmu i podmínky pro práci si v Bulharsku si pochvaluje. „Musím říct, že klub mě ohledně organizace, podmínek, zázemí a hráčského kádru překvapil. Je tady spousta cizinců a nejlepší Bulhaři. Výběr je udělaný hodně zajímavě a podmínky tady v Razgradu jsou mimořádné. Spousta českých ligových mužstev by nám to jen záviděla,“ doplnil Vrba.

David Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme