Pelta se vrátil ve formě. Na valné hromadě chválil Berbra a nešetřil kritikou

Bývalý předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta poprvé od vypuknutí dotační kauzy veřejně vystoupil. Při projevu na úterní mimořádné valné hromadě si nebral servítky. Co na jeho slova říkají ti, které kritizoval?

Nymbruk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta. | Foto: Josef Vostárek | Zdroj: ČTK

"V květnu nás postihlo neštěstí. Osobní i firemní. Chtěl bych vyzvat Mirka Peltu, aby si před vás stoupl a řekl vám svůj životní příběh."

Tak místopředseda asociace Roman Berbr pozval k řečnickému pultu bývalého šéfa českého fotbalu. Pelta se znovu ocitl mezi svými. Možná proto byl poměrně otevřený. Třeba když napřímo podpořil Martina Malíka, který se krátce nato stal Peltovým nástupcem. Anebo když chválil Berbra, že právě on v době bezvládí asociaci řídil. Kromě pochval nešetřil ani kritikou.

"Stal se průšvih, mě sebrali na vazbu, a v tu chvíli měla Morava prostřednictvím Zdeňka Zlámala přijet na svaz a říct: ´Já jsem statutární první místopředseda a teď to tady budu řídit.´ To kdybychom čekali, tak to skončí tím, že svaz neexistuje," opřel se třeba do šéfa moravské komory Zdeňka Zlámala a dodal, že Zlámal je sice jeho dobrý kamarád, ale špatný funkcionář.

Berbr chce zrušit obě komory FAČR. Situace je dost vážná, zní z Moravy

Číst článek

"Musíme si říct na férovku, že poslední silný funkcionář na Moravě byl Jirka Kubíček. Dokud byl normální."

"To víte, že to příjemné nebylo, ale zůstal jsem nad věcí. Pro mě není fotbal na prvním místě. Nakonec jsem důvěru moravských delegátů získal, což mě zase potěšilo," reagoval na Peltova slova Zlámal.

Pelta kritizoval i bývalou ministryni školství Kateřinu Valachovou nebo předsedu Českého olympijského výboru Jiřího Kejvala.

"Ten měl jedinou starost, abych odstoupil z olympijského výboru. A hned dal rohovor, že na lidi jako já nebo Berbr nemá páky. Místo toho, aby řekl, že je to celé nějaké zvláštní."

Kejval odpověděl jen stručně:

Novým předsedou Fotbalové asociace je Martin Malík, delegáti ho zvolili v prvním kole

Číst článek

"Asi mě to trochu mrzí, ale je to názor Mirka Pelty, tak mu ho nemůžu brát."

Pelta byl předsedou fotbalové asociace šest let. Všeobecně se počítalo s tím, že v červnu na řádné valné hromadě svou pozici obhájí, ale pak ho smetla dotační aféra. Ve fotbale zůstává, i když - minimálně zatím - v nevolených funkcích. Aktuálně je kvůli ovlivňování státních dotací pro sport trestně stíhaný, vše ale v úterý nazval pseudokazou.

"Hezký den! Zachovejte chladnou hlavu! Mám vás rád! Čau!" rozloučil se Pelta.

Petr Šedivý - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme