Pelta už není předsedou FAČR. Rezignaci na post šéfa českého fotbalu poslal z vazby

Miroslav Pelta rezignoval na post předsedy Fotbalové asociace České republiky. Svého postu se tak vzdal i oficiálně. Rezignaci zaslal prostřednictvím advokáta Bronislava Šeráka z vazby, kde je kvůli obvinění z podvodů s dotacemi pro sport.

Praha (Aktualizováno: 12:19 6. 6. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslava Peltu soud poslal kvůli stíhaní v dotační kauze do vazby. | Foto: Rusinova Maria / CNC / Profimedia | Zdroj: Profimedia

Peltu policie zadržela před měsícem. Od té doby vedou český fotbal místopředsedové Zdeněk Zlámal s Romanem Berbrem. „Můžeme potvrdit, že v pondělí byla na sekretariát fotbalové asociace rezignace Miroslava Pelty na post předsedy, a to z rukou jeho právního zástupce Bronislava Šeráka," řekl Radiožurnálu ředitel oddělení komunikace Fotbalové asociace ČR (FAČR) Michal Jurman.

V roli předsedy měl Pelta skončit v minulém týdnu, ale na devatenácté valné hromadě si delegáti z Čech a Moravy nebyli schopni zvolit nového lídra.

Výkonný výbor tak musí pokračovat ve stejném složení jako dosud. Pelta ale nadále zůstal předsedou, i když svou funkci nemůže z vazby vykonávat. Rozhodl se tady na svůj post rezignovat.

Do konce letošního roku by se měla uskutečnit mimořádná valná hromada, na které by si FAČR měla zvolit nové vedení. „Do té doby povedou asociaci oba místopředsedové," řekl Jurman.

Dvaapadesátiletý Pelta, který vedl FAČR od roku 2011, byl zadržen policií na začátku května a skončil ve vazbě. Stejně jako fotbalová asociace čelí obvinění z ovlivňování dotačního řízení ministerstva školství.

Michal Sobotka, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme