Petr Čech chytil v přípravě dvě penalty, Arsenalu tak pomohl k výhře nad Chelsea

Brankář Petr Čech v přípravě proti svému bývalému klubu Chelsea pomohl fotbalistům Arsenalu dvěma chycenými penaltami k vítězství. Ve středu v Dublinu první pokutový kop zlikvidoval ještě v normální hrací době, ve které utkání skončilo 1:1, druhý pak chytil v rozstřelu, v němž Kanonýři vyhráli 6:5.

Dublin Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Čech chytá Watfordu pokutový kop

Petr Čech v dresu londýnské Arsenalu | Foto: Tony O'Brien | Zdroj: Reuters

Čecha už v páté minutě překonal hlavou nikým nebráněný Rüdiger a deset minut nato dostala Chelsea šabnci zvýšit vedení z penalty po faulu Bellerína, ale bývalý český reprezentant si s nevýrazným pokusem Moraty poradil.

Před přestávkou pak Čech udržel Arsenal ve hře skvělým zákrokem proti pokusu Hudsona-Odoie.

Když se sedmnáct vteřin před koncem o vyrovnání postaral Lacazette, zamířilo utkání do penaltového rozstřelu.

V něm se žádný ze střelců nemýlil až do šesté série, kdy Čech zlikvidoval střelu Loftuse-Cheeka a Iwobi následně rozhodl o vítězství Arsenalu.