VIDEO: Petr Čech klidnil dav protestující proti superlize. ‚Ubližujete týmu,‘ volal na fanoušky Chelsea

Fanoušci londýnské Chelsea v úterý před utkáním s Brightonem obsadili okolí stadionu Stamford Bridge, aby dali najevo svůj nesouhlas s návrhem na vznik nové superligy. Protestující dav však bránil klubovému autobusu domácích, aby projel do útrob stadionu a tak musel zasáhnout i bývalá klubová legenda a nynější sportovní ředitel Petr Čech.

Londýn (Aktualizováno: 22:44 20. 4. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Superligu založilo dvanáct velkoklubů z Anglie, Itálie a Španělska. Od počátku jsou terčem ostré kritiky a hrozí jim přísné sankce od UEFA. O jejich případném vyloučení z domácích soutěží i možném zákazu reprezentace pro hráče by měla unie rozhodovat v pátek.

Otevřený konflikt velkoklubů z Anglie, Španělska a Itálie s UEFA. Dvanáct jich založilo superligu

Číst článek

Vyhlášení superligy vzbudilo ve fotbalovém světě téměř jednomyslné odmítnutí. Fanoušci, hráči, národní svazy i ligové soutěže kritizovaly její uzavřený systém nerespektující soutěžního ducha.

Vedení anglické Premier League v úterý pohrozilo šesti superligovým klubům vyřazením.

Kritika ze všech stran

Nová soutěž sklízí kritiku také od někdejších hráčů a vymezily se proti ní například bývalé hvězdy Manchesteru United David Beckham a Eric Cantona.

Nezávislá a uzavřená soutěž, kterou pomohl založit i jejich někdejší klub, podle nich ignoruje fanoušky a ohrožuje základní hodnoty fotbalu.

Chelsea i City odchází

Manchester City jako první klub oznámil, že zahájil kroky k odchodu z uvažované superligy, jejíž pondělní vyhlášení vyvolalo masivní odpor fotbalové veřejnosti. Podle britských médií bude lídra tabulky anglické Premier League brzy následovat Chelsea.

„Manchester City potvrzuje, že formálně zahájil kroky k odstoupení ze skupiny rozvíjející plány na evropskou superligu,“ uvedl v úterý elitní anglický klub.

Vedení Chelsea a Manchesteru City podle britských médií už navíc dávají dohromady dokumenty, aby mohly kluby ze superligy vystoupit.

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme