Plzeň jen remizovala se Slováckem 1:1. Kouč Liberce Holoubek po remíze s Baníkem končí

Trenér David Holoubek potvrdil, že po sezoně skončí u fotbalistů Liberce, které převzal v prosinci na čtvrtém místě. Dvě kola před koncem ligy jsou Liberečtí šestí. Fotbalisté Plzně se protrápili k remíze 1:1. Viktoria Plzeň doma na jaře vyhrála jediné z 6 kol a vede tabulku o 7 bodů před Slavií. Olomouc pohodlně vyhrála ve Zlíně a jsou na třetím místě.

Plzeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Holoubek, nový trenér Slovanu Liberec

David Holoubek končí v Liberci | Foto: Jaroslav Appeltauer | Zdroj: FC Slovan Liberec

V utkání 28. kola HET ligy vedoucí celek tabulky Viktoria Plzeň zaváhala proti Slovácku a v boji o titul se jejich náskok může po tomto kole zmenšit už jen na čtyři body, pokud Slavie v pondělí vyhraje na Dukle. V případě prohry sešívaných mohou Viktoriáni už v pondělí slavit zisk titulu.

‚Klidný střed‘ tvoří jen dva týmy. Ve fotbalové lize se bojuje o titul, poháry i udržení

Plzeň v zápase doplatila na neproměňování šancí, když jejich možnosti skončili mimo nebo zákrokem fantastického Milana Heči.

Hosté v zápase dokonce vedli, když jim gól daroval špatnou rozehrávkou brankář Kozáčik, ale následně Chorý zajistil Plzni alespoň bod.

Západočeši v jarní části nejvyšší soutěže doma vyhráli jediný z šesti zápasů. Plzeň v nejvyšší soutěži neprohrála se Slováckem podvacáté za sebou, ale tentokráte dva body ztratila.

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)
Branky: 78. Chorý - 70. Kubala. Rozhodčí: Příhoda - Hájek, Flimmel. ŽK: Zeman - Reinberk, Navrátil, Janošek, Šimko, Břečka, Heča, Juroška. Diváci: 10.108.

Zlín - Olomouc 1:4

Olomouc na zlínské Letné předvedla velmi dobrý a koncentrovaný výkon, díky kterému si může ze Zlína odvést tři body. Výhru řídil útočník Jakub Řezníček, který dal dva góly a výrazně se podílel i na vlastním gólu domácího stopera Bača.

Ve druhém poločase za Zlín snížil Železník na 1:2 a zdálo se, že by mohl Fastav zápas ještě zdramatizovat, o dvě minuty později ale naděje utnul Řezníček a definitivně rozhodnul o vítězství Olomouce. V poslední minutě zápasu ještě přidal čtvrtý gól Olomouce David Houska, který uzavřel na konečných 1:4.

Fastav Zlín - Sigma Olomouc 1:4 (0:2)
Branky: 52. Železník - 7. a 54. Řezníček, 42. vlastní Bačo, 89. Houska. Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Vít. Bez karet. Diváci: 4112.

Ostrava - Liberec 1:1

Hostující celek byl v úvodním poločasu lepším mužstvem a také za to přišla zasloužená odměna. V nastaveném čase proměnil Coufalovu přihrávku ve vedoucí branku Oscar a Baník šel tedy do druhé půle s jednobrankovou ztrátou a navíc bez zraněného Milana Baroše, který hřiště opustil již ve 21. minutě.

Jihlava - Sparta 0:1. Hosté přežili velké šance Vysočiny, rozhodla rána Kangy

Do druhého poločasu ovšem vstoupili lépe domácí a také se dočkali zaslouženého vyrovnání. Po několika slibných šancí se nakonec trefil po přihrávce Martina Filla Tomáš Poznar. Ostrava se následně snažila v ofenzivní činnosti přidat druhý zásah, ale to se jí nakonec nepodařilo.

Utkání tak skončilo spravedlivou remízou 1:1, díky které Ostrava odskočila na rozdíl jednoho bodu Karviné, která však má k dobru zápas v Jablonci. Naopak Liberec si touto ztrátou pořádně zkomplikoval boj o evropské poháry.

Trenér fotbalistů Liberce David Holoubek po další strátě bodů potvrdil, že po sezoně u týmu skončí. V týdnu dostal i s asistenty výpověď poté, co Slovan vypadl z první pětky v ligové tabulce a zřejmě se neprobojuje do Evropské ligy.

Sedmatřicetiletý kouč převzal Liberec v zimě na čtvrtém místě ligové tabulky po odchodu Jindřicha Trpišovského do Slavie. Zpočátku se mu dařilo držet pohárové pozice, v posledních šesti kolech ale Slovan získal jen dva body a postup do Evropské ligy se mu vzdálil.

Baník Ostrava - Slovan Liberec 1:1 (0:1)
Branky: 52. Poznar - 45.+2 Oscar. Rozhodčí: Franěk - Arnošt, Pochylý. ŽK: Poznar, Pazdera - Wiesner, Pulkrab, Folprecht. Diváci: 10.155.