Plzeň doma pouze remizovala s Příbramí 1:1. Jablonec porazil pražské Bohemians 3:1

Fotbalisté Plzně v 15. ligovém kole doma senzačně jen remizovali s Příbramí 1:1. Nováček na západě Čech vedl od 19. minuty po trefě Antonína Fantiše, ve 32. minutě vyrovnal Milan Petržela, ale další gól už favorit nedal. Obhájce titulu poprvé v ligové sezoně doma nevyhrál a Slavia mu v případě vítězství může na čele tabulky odskočit na dva body. Příbram bodovala po čtyřech kolech a zůstala třináctá.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas mezi Plzní a Příbramí skončil nerozhodně

Zápas mezi Plzní a Příbramí skončil nerozhodně | Zdroj: ČTK

Plzeňský trenér Vrba udělal čtyři změny v základní sestavě oproti utkání s Realem. Zraněné Kopice s Havlem nahradili Ekpai s Petrželou, kvůli kartám chyběl Limberský, místo něhož se vrátil po zranění Kovařík, a místo kapitána Hubníka začal Pernica.

Plzeň v úvodních minutách podle očekávání dominovala, vedení ale z úvodního náporu nevytěžila. V sedmé minutě pálil Petržela těsně vedle a pak Chorý v dobré pozici těsně nedosáhl na míč.

Opava poprvé od listopadu 1996 porazila doma Ostravu. Výhru 2:1 vystřelili Kayamba a Smola

V 19. minutě nečekaně udeřili hosté. Na Rezkův centr si naběhl Fantiš a zblízka nedal Hruškovi šanci. Příbram v lize dala Plzni gól po dlouhých 430 minutách.

Odpovědět mohl Čermák, ale trefil jen Kočího. Vyrovnat se Viktorii povedlo až v 32. minutě, kdy si na Procházkův centr naběhl za obránce Nového Petržela a zblízka poslal míč do odkryté branky. Domácí křídelník se trefil poprvé od května.

Příbram sice většinu času bránila, ale když se dostala do útoku, byla nebezpečná. V 37. minutě si na další Rezkův centr naběhl Průcha a hlavičkoval jen těsně vedle.

Deset minut po pauze si naskočil na centr domácí Čermák, ale v mírném záklonu hlavou přestřelil. Domácí pak přece jen vystupňovali tlak a v 70. minutě měl na noze vedoucí gól Chorý, jenže přestřelil. O sedm minut později pak bývalého příbramského útočníka Řezníčka vychytal Kočí.

Hosté, kteří v předchozích čtyřech kolech dostali 18 gólů a mají nejhorší ligovou obranu, se na hřišti obhájce trofeje nečekaně drželi a cennou remízu už uhájili. Řezníček totiž v 90. minutě hlavičkoval vedle.

Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 1:1 (1:1)
Branky: 32. Petržela - 19. Fantiš. Rozhodčí: Ginzel - Vlček, Kotalík. ŽK: Soldát, Antwi, Katidis (všichni Příbram). Diváci: 7849.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Pernica, Kovařík - Hrošovský, Procházka - Ekpai (60. Zeman), Čermák (70. Řezníček), Petržela (81. Hořava) - Chorý. Trenér: Vrba.
Příbram: Kočí - Nový, Kodr, Nitrianský, Antwi - Průcha, Soldát - Hlúpik (90. Pejša), Katidis (72. Keita), Rezek - Fantiš (90. Skácel). Trenér: Csaplár.

Jablonec - Bohemians 3:1

Fotbalisté Jablonce v 15. kole první ligy doma udolali Bohemians Praha 1905 2:1 a z posledních sedmi ligových duelů tak ztratili jen dva body. V tabulce se dostali už na čtvrté místo před Zlín, který ale má večerní zápas na Slavii k dobru. Jablonec vedl po penaltě Michala Trávníka, do poločasu sice srovnal Martin Hašek, ale Martin Doležal dvěma góly po změně stran rozhodl. Bohemians prohráli potřetí za sebou.

FK Jablonec - Bohemians Praha 1905 3:1 (1:1)
Branky: 62. a 79. Doležal, 10. Trávník z pen.- 44. M. Hašek. Rozhodčí: Příhoda - Paták, Šimáček. ŽK: Kubista, Považanec, Kratochvíl (všichni Jab.). Diváci: 2861.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Hübschman, Považanec - Jovovič (87. Kubista), Trávník, Sobol (74. Kratochvíl) - Doležal (90. Chramosta). Trenér: Rada.
Bohemians: Valeš - Dostál, Krch, Šmíd, Schumacher - M. Hašek, Švec (69. F. Hašek) - Vaníček (55. Nečas), Záviška (74. Vodháněl), Bartek - Hilál. Trenér: M. Hašek st.

Teplice - Olomouc 0:0

Fotbalisté Teplic v 15. kole první ligy remizovali 0:0 s Olomoucí a doma bodovali teprve potřetí z posledních deseti zápasů. Hanáci natáhli sérii bez porážky na pět zápasů. V tabulce patří severočeskému celku desáté místo těsně nad příčkami skupiny o udržení, Sigma má o bod méně a je dvanáctá.

FK Teplice - Sigma Olomouc 0:0
Rozhodčí: Dubravský - Hájek, Horák. ŽK: Ljevakovič - Houska, Vepřek. Diváci: 2535.
Teplice: Diviš - Hyčka, Čmovš, Jeřábek, Vondrášek - Hora, Král, Ljevakovič (84. Jindráček), Žitný (46. Kučera) - Trubač (46. Luts), Vaněček. Trenér: Hejkal.
Olomouc: Buchta - Sladký, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (87. Lalkovič), Houska, Kalvach, Dvořák (63. Texl), Falta - Nešpor (90.+2 Yunis), Plšek. Trenér: Jílek.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 11. 11. 2018)