Suverén sezony poprvé padl. Předposlední Jihlava porazila po Slavii senzačně i Plzeň

Fotbalisté vedoucí Plzně v dohrávce 18. kola první ligy doma překvapivě prohráli s předposlední Jihlavou 0:1 a poprvé v této sezoně nejvyšší soutěže nebodovali. Utkání rozhodl ve 22. minutě gól obránce Petra Tlustého.

Plzeň (Aktualizováno: 19:17 26. 2. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radující se hráči Jihlavy | Zdroj: ČTK

Viktoria na svém stadionu v lize prohrála poprvé od srpna 2016 a v čele tabulky má dvanáctibodový náskok před Slavií. Vysočina navázala na minulou domácí výhru 1:0 nad mistrovskou Slavií, venku poprvé v ročníku bodovala a v tabulce se dotáhla na čtrnácté Slovácko.

Fotbalisté Mladé Boleslavi jsou bez trenéra, vedení klubu odvolalo trenéra Uhrina

Trenér Plzně Vrba udělal v základní sestavě dvě změny proti čtvrtečnímu utkání Evropské ligy s Partizanem Bělehrad (2:0). Čermák v záloze nahradil vykartovaného Koláře a do branky se vrátil Kozáčik místo Hrušky.

Hned v první minutě hostující Ikaunieks zkusil z dálky překvapit Kozáčika, ale míč skončil nad brankou. Lotyšský útočník tak nenavázal na srpnové vzájemné utkání, ve kterém otevřel skóre už po 27 vteřinách.

Domácí se v mrazivém počasí nedostávali k obvyklé hře ani k soupeřově brance. Ve 22. minutě tak nečekaně skórovala Jihlava. Po rohu se od Zoubeleho odrazil míč k volnému Tlustému a ten zblízka nedal Kozáčikovi šanci.

Jihlavští vysoko napadali a dostávali favorita pod tlak. Po půlhodině si Kozáčik špatně zpracoval Hořavovu malou domů a nechal se obehrát Ikaunieksem, jenž ale z úhlu napálil boční síť. Těsně před pauzou zaváhání jihlavského brankáře Rakovana nepotrestali Hořava ani Krmenčík.

Druhý poločas domácí začali tlakem, ale obrana Vysočiny odolávala. Rakovan tolik práce neměl a v pohodě si poradil s hlavičkou i střelou Krmenčíka.

Západočeši se čím dál tím víc trápili a kromě nepřesné rány Hrošovského si velkou šanci dlouho nevypracovali. Až v závěrečné pětiminutovce Rakovan vyškrábl nad břevno Hejdovu hlavičku a vykopl i pokus dalšího stopera Hubníka. Stadion Viktorie, kam zavítalo pouze 4138 diváků, tak musel strávit překvapivé zklamání.

Plzeňští proti Jihlavě ukončili vítěznou sérii, která trvala šest ligových zápasů. Soupeři z Vysočiny doma podlehli poprvé v historii nejvyšší soutěže.