Plzeň si zkomplikovala boj o titul. Slavia je po výhře s Bohemians v čele tabulky

Fotbalisté Slavie porazili Bohemians 3:1 a dostali se tak do čela tabulky před Plzeň, která ztrácí na první místo dva body. Viktoria ve 27. kole první ligy remizovala 2:2 Jabloncem. Slovácko remizovalo s Karvinou 1:1.

(Aktualizováno: 21:14 6. 5. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jablonecký Jaroslav Zelený a plzeňský obránce Aleš Matějů

Jablonecký Jaroslav Zelený a plzeňský obránce Aleš Matějů | Zdroj: ČTK

Fotbalisté Slavie zvítězili na hřišti rivala Bohemians 1905 3:1 a využili tak ztráty Plzně v Jablonci a opět mají blíže k titulu. „Sešívaní" po 27. kole vedou první ligu o dva body před mistrovskou Viktorií. Bohemians v nejvyšší soutěži prohráli se Slavií poprvé po pěti zápasech a na třináctém místě neúplné tabulky mají čtyřbodový náskok na sestupové pásmo.
Hosty v Ďolíčku poslal do vedení ve 12. minutě Turkmen Ruslan Mingazov, krátce nato Srb Miroslav Markovič z penalty vyrovnal, ale v úvodu druhé půle rozhodl derby střídající Jaromír Zmrhal. V závěru ještě slávistický triumf pojistil Jan Sýkora.

Fotbalisté Plzně v duelu 27. ligového kola jen remizovali 2:2 v Jablonci a zkomplikovali si boj o titul. Obhájce trofeje vedl po poločase 2:0 po brankách Rakušana Andrease Ivanschitze, ale po pauze dvěma góly srovnal střídající Martin Doležal.

Do plzeňské sestavy se po karetním trestu vrátil kapitán Hubník a při absenci potrestaného útočníka Bakoše dostal po devíti zápasech poprvé šanci v zahajovací jedenáctce Poznar.

V desáté minutě otevřela skóre Plzeň. Severočeši odvrátili Petrželův roh jen na hranici vápna, kde se do balonu z voleje opřel Ivanschitz a trefil se přesně pod břevno.

Limberský v 37. minutě šajtlí vysunul Petrželu, který postupoval do otevřené obrany, přesně přihrál do běhu Ivanschitzovi a ten z malého vápna uklidil míč k tyči. Rakouský záložník dal svůj třetí gól v dresu Viktorie. V 58. minutě už Severočeši snížili. Kozáčik před Mihálikem balon jen vyrazil k Doležalovi, který zamířil k tyči a oslavil svůj první jarní gól.

Plzeňští jako by zůstali v šatně, na trávníku v tu chvíli téměř neexistovali a domácí toho za dalších pět minut využili k vyrovnání. Kozáčik nejprve vyškrábl Mihálikův pokus, ale dorážející Doležal elegantně přes hlavu dostal míč do sítě.

Fotbalisté Slovácka pouze remizovali ve 27. ligovém kole s Karvinou 1:1 a prodloužili sérii domácích nevýrazných výsledků. V zápase dvou rozdílných poločasů vstřelil vedoucí branku Slovácka Marek Havlík, po změně stran vyrovnal Mihailo Jovanovič. Svěřenci trenéra Stanislav Levého si připsali už třináctou remízu. Karviná po třech prohrách na hřištích soupeřů dosáhla na bod.

FK Jablonec - Viktoria Plzeň 2:2 (0:2)
Branky: 58. a 63. Doležal - 11. a 37. Ivanschitz. Rozhodčí: Jílek - Moláček, Pochylý. ŽK: Jankovič, Mihálik - Hubník. Diváci: 3660.

Bohemians 1905 - Slavia Praha 1:3 (1:1)
Branky: 15. Markovič z pen. - 12. Mingazov, 50. Zmrhal, 82. Sýkora. Rozhodčí: Orel - Nádvorník, Blažej. ŽK: Šmíd - Mešanovič, Škoda, Mingazov. Diváci: 5000 (vyprodáno).

1. FC Slovácko - MFK Karviná 1:1 (1:0)
Branky: 28. Havlík - 49. Jovanovič. Rozhodčí: Proske - Koval, Hájek. ŽK: Navrátil - Kalabiška, Galuška, Eismann. Diváci: 3451.

ČTK, niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít