Plzeň v souboji o titul zaváhala. S Mladou Boleslaví prohrávala o tři góly, nakonec brala bod

Fotbalisté Plzně stáhli tříbrankové manko, ve 28. kole první ligy ale s Mladou Boleslaví pouze remizovali 3:3. Na vedoucí Slavii tak ztrácí jeden bod, sešívaní ale mají k dobru sobotní utkání proti Dukle Praha v Edenu.

Plzeň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patrizio Stronati (vlevo) z Mladé Boleslavi brání plzeňského Jana Kopice.

Patrizio Stronati (vlevo) z Mladé Boleslavi brání plzeňského Jana Kopice. | Foto: Miroslav Chaloupka | Zdroj: ČTK

Plzeň musela v závěru utkání s Mladou Boleslaví dotahovat ztrátu tří gólů. Viktoria se v sestavě musela obejít bez nemocných Kozáčika a Limberského. Začátek zápasu ale Západočechům vyšel.

Ivanschitz ani Hejda ale ve svých šancích neuspěli a poté přišel zčistajasna mladoboleslavský gól. V 17. minutě napálil odražený míč zpoza vápna ruský záložník Levin a náhradník v domácí brance Bolek se natahoval k levé tyči marně.

Středočeši ve zbytku poločasu obstojně bránili a obhájce titulu do šancí nepouštěli. Chvíli před druhým gólem hostů neproměnil svou příležitost Krmenčík a Plzeň znovu pykala. Ve vlastním pokutovém území si totiž nepohlídala Jana Kyselu a hostující kapitán uklidil míč k tyči.

Do řad domácích se v tu chvíli začínalo vlévat zoufalství. Viktoria vzadu otevírala okna a do jednoho z nich podnikli hosté další výpad. Po centru z levé strany propadl míč až k Adamu Jánošovi a ten svým prvním zásahem v sezoně přiblížil hosty na dosah tří bodů.

Přesto byla Mladá Boleslav nakonec ráda za jeden. Plzeň nesložila zbraně a už po dvou minutách dokázala snížit. Hájkův milimetrově přesný centr našel v pokutovém území Krmenčíka, na jehož střelu si sice brankář Vejmola sáhl, ale její cestě do brány nezabránil.

Svěřenci trenéra Bečky téměř nepouštěli hosty přes půlku a kýženého druhého gólu se dočkali deset minut před koncem. Petržela prošel kolem levé postranní čáry a přihrávkou do malého pokutového území vybídl ke skórování Krmenčíka. Jeho střela se otřela o tyč a zapadla do sítě.

Závěrečné minuty nabídly opravdové drama. Stoper Hejda mohl vyrovnat, ale hlavou trefil jen Vejmolu. Napodruhé už byl ale úspěšnější. Zády k bráně zpracoval balon a v první nastavené minutě srovnal pohotovou střelou na 3:3.

Po rozehrávce se ale připomenuli hosté. Střídající Mebrahtu mohl nakonec přeci jen poslat tři body směrem do středočeského města. Jenže z hranice penalty poslal svou střelu těsně vedle levé Bolkovy tyče.

Po remíze 3:3 neměl ani jeden tým důvod k velké radosti. Hosté prohospodařili luxusní náskok a Plzeňským se nepodařilo dostat případným vítězstvím pod tlak Slavii.

28. kolo první fotbalové ligy:

FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 3:3 (0:1)
Branky: 67. a 79. Krmenčík, 90+1. Hejda – 17. Levin, 58. Kysela, 65. Jánoš. Rozhodčí: Proske – Koval, Kříž. ŽK: Mareš, Vejmola, Čmovš, Přikryl (všichni Ml. Bol.). Diváci: 10 488.