Podle komise rozhodčí upřel sudí Zelenka Spartě v zápase s Jihlavou penaltu

Sudí Miroslav Zelinka upřel fotbalistům Sparty Praha v závěru pátečního utkání 14. kola první ligy proti Jihlavě pokutový kop. Podle komise rozhodčích měl nařídit v 88. minutě penaltu za faul jihlavského Miroslava Keresteše, který kopl domácího Ondřeje Zahustela a znemožnil mu zakončení. Letenští v předehrávce i tak zvítězili 1:0.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Sparty v čele s Davidem Lafatou

Fotbalisté Sparty v čele s Davidem Lafatou | Zdroj: ČTK

Zelinka chyboval v zápase Sparty už podruhé v sezoně. V srpnu mu nevyšlo utkání 3. kola v Liberci, kde měl v nastavení odpískat pro Pražany penaltu.

Fotbalisté Sparty porazili díky gólu ze čtvrté minuty Jihlavu, bodově se dotáhli na třetí místo

Chyboval také jeho asistent Matěj Vlček, který nesprávně signalizoval ofsajd při brance hostů. Sparta tehdy na severu Čech remizovala 1:1. Liberec dohrával bez dvou vyloučených hráčů, Letenští bez jednoho.

Ve šlágru druhé ligy mezi Opavou a Hradcem Králové chyboval rozhodčí Ondřej Lerch, když domácímu Petru Zapalačovi udělil za faul předcházející penaltě pouze žlutou kartu, nikoliv červenou.

V nedělním zápase mezi Žižkovem a Vlašimí pak měl být vyloučen domácí Martin Toml, který rovněž dostal pouze žlutou kartu.