Poháru osvoboditelů nechyběla v Madridu skvělá atmosféra, fanoušci River Plate slavili i v Buenos Aires

Fotbalový duel století dvou týmů z argentinského Buenos Aires vyhrál River Plate. V odvetě Poháru osvoboditelů porazil v prodloužení svého největšího rivala Bocu Juniors a získal nejcennější jihoamerickou klubovou trofej. Vybojoval ji ve Španělsku na stadionu Realu Madrid, kam byla finálová odveta z bezpečnostních důvodů přeložena.

Madrid/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Závidím strašně hráčům, co si tam zahrají, protože taková šance se naskytne jednou za sto let,“ přiznal ve vysílání Radiožurnálu Nicolas Šumský, fotbalista, který za mládežnické týmy Riveru v době, kdy žil v Buenos Aires, hrával. A závidět možná mohou i fanoušci těm šťastnějším, kteří se na utkání dostali.

Přehrát

00:00 / 00:00

O Pohár osvoboditelů se utkaly River Plate a Boca Juniors v Madridu. Zápasu ani přesto nechyběl jihoamerický temperament

River a Boca jsou nejslavnější argentinské kluby, jejich ligovým soubojům se říká Superclásico a teď se poprvé utkaly o titul ze soutěže, která je pro Jihoameričany podobně významná jako Liga mistrů pro Evropany.

„Bylo to úžasný. Ta jihoamerická emoce z toho prýštila. Atmosféra tam byla vyhecovaná, ale bylo to všechno korektní,“ byl nadšený Jiří Hora, který zápasu sám přihlížel.

I když přiznává, že se atmosféra Superclásica přesunem z Argentiny do Evropy změnila. Dlouhé konfety, které během několika sekund změní trávník na papírové moře, silné kouřové a světelné efekty, na stadionu Santiago Bernabéu chyběly.

River Plate otočili Superclásico a slaví čtvrtý triumf v Poháru osvoboditelů

Číst článek

„To chybělo. Kvůli bezpečnostním opatřením to nebylo možné. Pravý jihoamerický temperament se projevit nemohl. I tak to ale bylo úžasné,“ říká Hora.

Třeba z kanálu YouTube jde zjistit, jak bouřlivá atmosféra byla v ulicích a na náměstích Madridu, před i po utkání. Ale k výtržnostem, kvůli kterým se mimochodem muselo hrát ve Španělsku, podle Hory nedocházelo.

„Nebyly vidět žádné střety. Jak se v médiích objevilo, že je to nenávistné a velmi nebezpečné, tak to jsem si nevšiml. Všichni si to užili, i ti kteří prohráli. Nezaznamenal jsem tam žádný exces,“ vyprávěl český fanoušek v té době už v odletové hale madridského letiště, které se muselo vypořádat s náporem tisícovek fotbalových příznivců.

„Madrid je zvyklý na velké události. Jak na stadionu, tak ve městě všude je normální provoz. Všechno funguje,“ řekl po výjimečném zážitku český fotbalový fanoušek.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme