Slavia má zaplatit pokutu čtvrt milionu korun, etická komise potrestala i sportovního ředitele Bílka

Etická komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) zakázala sportovnímu řediteli Slavie Jiřímu Bílkovi činnost na 10 měsíců kvůli narušení regulérnosti třetiligového duelu B-týmu Pražanů s Příbramí v září 2019. Komise také v komuniké oznámila, že funkcionář musí navíc zaplatit pokutu 30 tisíc korun, samotný vršovický klub pak 250 tisíc. Slavia na svém webu uvedla, že se proti rozhodnutí obratem odvolá.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek s předsedou představenstva klubu Jaroslavem Tvrdíkem

Sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek s předsedou představenstva klubu Jaroslavem Tvrdíkem | Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia | Zdroj: Profimedia

Bílek měl ve Slavii předtím, než po Janu Nezmarovi převzal roli sportovního ředitele, na starosti tehdy třetiligové „béčko“.

📝 | SK Slavia Praha a Jiří Bílek reagují na zveřejněné rozhodnutí Etické komise FAČR.

📰 VYJÁDŘENÍ ⤵️

15:12 – 15. 12. 2022

3 83

Podle etické komise se dopustil disciplinárního přečinu tím, že podpořil někdejšího funkcionáře Vyšehradu Romana Rogoze v ovlivnění regulérnosti utkání slávistického B-týmu v Příbrami.

Rogoz je jednou z hlavních postav korupční kauzy okolo bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra.

Etická komise zahájila řízení se Slavií a Bílkem letos v září. Původně čelili podezření z narušení regulérnosti dvou zápasů vršovické rezervy v třetí lize, které se odehrály v září 2019.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme