Policie potrestala fanoušky Lazia Řím kvůli samolepkám s podobiznou Anny Frankové v dresu rivala

Policie identifikovala dvacet fotbalových fanoušků Lazia, kteří polepili část Olympijského stadionu v Římě nálepkami s podobiznou Anny Frankové v dresu městského rivala AS. Dvanáct příznivců, kteří k obrázkům připojili antisemitistické komentáře, nesmí pět let navštěvovat sportovní události v Itálii, další recidivista dostal osmiletý zákaz.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Lazia Řím při přípravě před zápasem v tričku odsuzující antisemitistické výroky jejich fanoušků | Zdroj: Reuters

Římská policie chuligány našla pomocí záběrů z bezpečnostních kamer a také zjistila, že šestice z třinácti potrestaných osob je členy ultras sekce Lazia "Irriducibili", která má už za sebou několik rasistických skandálů.

Fanoušci Lazia uráží rivaly nálepkami s Annou Frankovou, šéf klubu je plánuje vozit do Osvětimi

Číst článek

Kauza kolem zneužití světoznámého příběhu židovské dívky usmrcené nacisty vyvolala v Itálii velké pobouření. Vedení Lazia se od chování radikálních příznivců distancovalo, přesto klubu hrozí uzavření domácího stadionu, který sdílí s AS Řím.

Vedení italské ligy nařídilo, že se před každým zápasem bude číst pasáž z deníku Anny Frankové, který se stal symbolem tragického osudu milionů lidí židovského původu, pronásledovaných a zavražděných nacisty za druhé světové války.

Fanoušci Lazia po skandálu s urážlivými nálepkami s Annou Frankovou při zápase hajlovali

Číst článek

Ultras Lazia však začátek středečního utkání v Boloni bojkotovali, aby se čtení z knihy vyhnuli. Během zápasu pak zpívali fašistické popěvky a hajlovali.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme