Požehnané finále poháru. Papež František přijal hvězdy Juventusu v čele s Pavlem Nedvědem

Slavnostní program měli fotbalisté Lazia Řím a Juventusu Turín před vzájemným finále italského poháru. Ve Vatikánu fotbalisty obou týmů přijal papež František. Hlava katolické církve dostala od fotbalistů darem podepsané dresy a vyzvala, aby hráči šli příkladem svým fanouškům.

Vatikán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Nedvěd na audienci u papeže Františka | Foto: AP | Zdroj: ČTK

„Každé utkání je o kontrole sebe sama a respektu k pravidlům. Ten, kdo se chová dobře a je schopen prokázat svou hodnotu, může být správným příkladem. Když vidím, jak je fotbal atraktivní u mladých lidí, máte velkou zodpovědnost," řekl papež František fotbalistům Lazia a Juventusu.

Dva tradiční italské týmy se na audienci ve Vatikánu sešly před finále italského poháru, které se odehraje na nedalekém Olympijském stadionu v Římě.

Kádr Juventusu doprovázel k papeži také viceprezident klubu Pavel Nedvěd. Česká fotbalová legenda se svou vírou netají, setkala se už s papežem Janem Pavlem II., nyní představil svůj tým Františkovi. Společně s manažerem Giuseppem Marottou předali podepsaný dres, Nedvěd pak vedle papeže stál na společné fotografii.

Sport a fotbal není papeži cizí, dokonce má svůj oblíbený fotbalový tým. Nejde ale o žádný italský velkoklub, ale San Lorenzo z rodného Buenos Aires.

Papež František a Juventus Turín. Pavel Nedvěd má čestné místo po pravici hlavy katolické církve. | Foto: AP | Zdroj: ČTK

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme