Doprovodem fotbalisty za stovky liber. Anglické kluby vybírají od rodičů ‚pobuřující částky‘

Rodiče chlapce, který doprovázel Harryho Kanea na úvodní fotografii, zřejmě za zážitek pro svého syna zaplatili v přepočtu přes 11 tisíc korun. Tottenham totiž patří mezi anglické kluby, které místa dětí doprovázející fotbalisty na trávník prodávají.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo doprovodu hráčů stojí rodiče stovky liber | Foto: Eddie Keogh | Zdroj: Reuters

Na praxi ve fotbalových klubech upozornila BBC Wales zjištěním, že místo „maskota“ při fotbalových zápasech Swansea přijde na téměř 500 liber (v přepočtu přes 14 tisíc korun). Klub peníze vybírá i po sestupu z Premier League.

O výjezd do Wembley je velký zájem, FAČR bude mít k dispozici 8 tisíc vstupenek

Číst článek

„Labutě“ vybírají za děti třetí nejvyšší částku ve Spojeném království, víc už místa v doprovodu stojí pouze na některé zápasy Evertonu (718 liber, 20 500 korun), West Hamu (700 liber, 19 990 korun) a Leicesteru (600 liber, 17 100 korun).

V Premier League jsou místa placená u jedenácti týmů, přes 400 liber jde cena ještě u Tottenhamu. Devět klubů, mezi nimi i Chelsea, Arsenal nebo obě mužstva z Manchesteru, vybírají zadarmo děti z vlastní mládeže či z různých veřejně prospěšných projektů.

Balíčky, které pozici maskota nabízejí, obsahují často i místa na stadionu s občerstvením pro rodiče. Pro děti samotné jde o velký zážitek. Tak blízko se ke svým fotbalovým idolům už nemusí nikdy dostat, o přestávce si navíc mohou zahrát přímo na stadionu před desetitisíci diváky.

Spotřebitelské organizace podle BBC Wales označují částky za „pobuřující,“ příznivci na fórech za „skandální“.

„Vyzýváme kluby, aby komunikovaly se svými fanoušky o tom, co si představují jako férovou dohodu,“ píše se ve vyjádření Federace fanoušků, která se ale zaměřuje na ceny vstupenek obecněji.

V Česku doprovody fotbalistů neplatí. Jde především o hráče přípravek domácích týmů nebo partnerských klubů.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme