Příbram si zkomplikovala boj o záchranu, Jihlava i Hradec zvítězily

Fotbalisté Příbrami zůstávají na posledním místě nejvyšší fotbalové soutěže. Ve 28. kole doma podlehli Brnu 2:3 a zhoršili své vyhlídky na záchranu v lize. Naopak Jihlava i Hradec zvítězili, Vysočina se výhrou ve Zlíně posunula na 13. místo.

Příbram, Hradec Králové, Zlín (Aktualizováno: 18:45 13. 5. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příbram zůstává v lize poslední.

Příbram zůstává v lize poslední. | Zdroj: ČTK

Důležitý zápas nezačal pro příbramské vůbec špatně. Měli šance a Tomáš Pilík dal z přímého kopu krásný gól. Pavel Zavadil ale rovněž ze standardní situace vyrovnal a po poločase Zbrojovka otočila.

„Možná nám ten gól paradoxně uškodil, protože závěr první půle patřil Brnu. Měli tam hodně standardních situací a Zavadil je kopat umí. Je to škoda, zvlášť když ztrácíme v domácím zápase s Brnem, které bylo k poražení. Pro to není omluva," posteskl si Tomáš Pilík.

Po změně stran poslal Jihomoravany do vedení Lutonský a vítězný třetí gól dal Jakub Řezníček. Svůj úspěch neslavil, u Litavky totiž dlouho hrál. Příbram stačila v závěru jen snížit, takže je poslední.

Mezi boje o záchranu se vklínilo podještědské derby, ve kterém šel Liberec po přestávce do vedení díky Breitemu, v nastaveném čase ale vyrovnal na 1:1 Mehanović.

V podvečer se rozehrály další záchranářské duely. Hradec i Jihlava si připsaly důležité tři body. Jihlava vyhrála 3:0 ve Zlíně a opustila sestupové pozice. První gól si vstřelil v nastavení prvního poločasu do vlastní sítě Hubáček, další dva přidal po změně stran Ikaunieks.

Vítězství Hradce Králové nad Slováckem zajistil dvěma góly Jan Pázlek. Hned ve třetí minutě proměnil penaltu a když se Navrátilovi ze Slovácka podařilo vyrovnat, okamžitě reagoval vítěznou trefou na 2:1.