Prostě si dáme do hlavy, že se tam musí vyhrát, slibují před dalším kvalifikačním zápasem fotbalisté

Kdo se těšil na to, jak bude za rok fandit českým fotbalistům na světovém šampionátu v Rusku, zase musí být o něco smutnější z vývoje kvalifikační skupiny. V té reprezentační výběr ztrácí už sedm bodů na druhé místo. Alespoň že herně má národní tým na co navazovat, protože ve včerejším utkání s favorizovaným Německem i přes prohru předvedl solidní výkon.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští fotbalisté po prohře s Německem | Zdroj: ČTK

„Nemůžu spát po každém zápase, takže včera jsem byl do dvou ráno vzhůru. To tělo je takové rozpohybované. Spát se samozřejmě nechce a s kluky se o tom bavíte,“ říká záložník Ladislav Krejčí.

Únava je znatelná, ale hlava pracuje a mysl sžírá fakt, že máte za sebou sice herně povedený zápas s úřadujícími mistry světa, jenže v kvalifikačním boji jste paradoxně ještě v zoufalejší situaci. Ale i tyhle chmury Krejčí nakonec zaspal. Když se probudil do nového dne, hned prý začal o něco pozitivněji.

Euforie trvala deset minut. Věřili jsme, že můžeme Němce porazit, litují reprezentanti

Číst článek

„Už musíme koukat dopředu. Čeká nás obrovsky důležitý zápas, který musíme zvládnout. Máme se od čeho odpíchnout, takhle bych to řekl. Musíme v tom pokračovat,“ říká Krejčí to, co mu velí povinnost.

V povídání plném naděje na něj navazuje Michael Krmenčík, kterého povzbudila i pochvala německého kouče Joachima Löwa.

„Když vám to řekne takový trenér tak velkého týmu, tak to pro nás musí být motivace do dalších zápasů. My jsme si asi ověřili, že umíme hrát s každým nebo že můžeme hrát s každým. Prostě se od toho musíme odrazit. Je to nová generace týmu. Stále se to nějak skládá. Myslím, že jsme na dobré cestě,“ věří.

Pokud má plzeňský útočník na mysli cestu na šampionát, ta je momentálně spíš neprůjezdná, plná výmolů a dalších překážek. Je teď vcelku jedno jak, ale reprezentační tým je musí bezpodmínečně zdolat. Pak doufat v zaváhání Severního Irska. Zkrátka rozhodně se nedá říct, že by byli Češi v tuhle chvíli favoriti na postup.

„Je to o sedm bodů. I takový scénář samozřejmě mohl být. Nám nezbývá nic jiného než zbylá tři utkání vyhrát a doufat, že Irové něco ztratí. Ten bod by nám určitě pomohl, ale to bych se takhle mohl vracet i k těm ostatním zápasům,“ uvědomuje si trenér reprezentace Karel Jarolím.

Moc dobře totiž ví, že zásadní ztráty nabral se svými svěřenci už dávno před zápasem s Němci. I když podle Ladislava Krajčího je stále prostor na drtivý kvalifikační finiš.

„Prostě si dáme do hlavy, že se tam musí vyhrát. Nemá cenu nad ničím přemýšlet. Musíme do toho zápasu jít. Těžko se to popisuje. Někomu spíš vyhovuje, že se pod takový tlak nedostává. Mě spíš vyhovuje si to nastavit tak, že prostě musíme vyhrát,“ dodává český záložník.

S tímhle vědomím už hráči vyrazili do Belfastu. Utkání s tamním výběrem je čeká v pondělí večer.

David Nyč, bor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme