Baník přerušil vítěznou sérii Zlína. Neprůstřelnost domácího brankáře ukončil Baroš

Fotbalisté Baníku Ostrava zvítězili v předehrávce 9. kola první ligy 2:1 ve Zlíně, který neuspěl po sérii čtyř vítězství bez inkasované branky a promarnil tak šanci dostat se znovu alespoň na chvíli do čela tabulky. Neprůstřelnost zlínského brankáře Stanislava Dostála ukončil po 435 minutách Milan Baroš, na 2:0 zvýšil chvíli nato v 65. minutě Lukáš Pazdera. Zlín zůstal čtvrtý, ale Baník se na něj bodově dotáhl.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zoran Gajič při utkání Fastavu Zlín a Baníku Ostrava

Zoran Gajič při utkání Fastavu Zlín a Baníku Ostrava | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Svěřenci trenéra Michala Bílka vsadili na defenzivní taktiku. Pětice bránících hráčů se třemi stopery vytvořila obtížně prostupnou hráz. První skulinku se podařilo najít v úvodní čtvrthodině Stronatimu, jehož hlavička mířící do volné části branky trefila jen Barošova záda.

Ševcům vázla kombinace, většinou se snažili po zisku míče o nakopávané centry z hloubi pole na vysoké útočníky Beauguela s Poznarem. Záměr ale nejčastěji končil hned u první přihrávky, vysoké míče sbírali bez větších problémů ostravští zadáci.

‚Tohle byla konečně Sparta, která nebrečela a byla tvrdá.‘ Souboj Baníku a Sparty nabídl velkou bitvu

Domácím se podařila v úvodním poločase jediná nebezpečnější akce, kterou zakončil Bartošák nepřesnou střelou. Baník se pokoušel o postupné útoky, které po pravé straně vedl Fillo a po levé Holzer. Největší nabídku k otevření skóre propásl ve 36. minutě po Barošově přiťuknutí Fillo, který netrefil volnou část zlínské branky.

Po změn stran domácí zvýšili svou útočnou aktivitu, které ale chyběla přesnost v koncovce. Baník udeřil po hodině hry. V 62. minutě po Holzerově naražení prošel Baroš středem obrany soupeře, kličkou si položil i brankáře Dostála a otevřel skóre utkání. O tři minuty později Hrubý z rohového kopu našel volného obránce Pazderu, který přidal druhý gól.

Zlín ale nerezignoval a v závěru vsadil na nátlakovou hru. V 83. minutě se nejlépe orientoval ve skrumáži Beauguel a kontaktním gólem vykřesal naději na zvrat. Vyrovnat se Zlínu už ale nepodařilo. Baník výhrou napravil poslední dvě nevydařená kola, ve kterých nedal branku a získal jen bod.

Fastav Zlín - Baník Ostrava 1:2

Branky: 83. Beauguel - 62. Baroš, 65. Pazdera. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Pochylý. ŽK: Bartošák, Bačo, Hronek - Stronati. Diváci: 5898.