Pulkrab dvěma góly zařídil fotbalovému Liberci domácí výhru nad Brnem

Fotbalisté Liberce v rámci 21. kola na domácím hřišti díky dvěma zásahům útočníka Matěje Pulkraba porazili Brno 2:0 a posunuli se v tabulce před Olomouc, která má ale sobotní zápas proti Karviné k dobru. Brno zůstává na sestupovém předposledním místě.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liberecký Matěj Pulkrab slaví gól proti Brnu.

Liberecký Matěj Pulkrab slaví gól proti Brnu. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Liberečtí fotbalisté v minulém kole vybojovali cennou remízu 2:2 na hřišti suverénní Plzně a od začátku utkání proti Brnu na nich bylo znát velké sebevědomí. Byli lepším týmem, lépe kombinovali a také si vytvářeli více šancí.

Rivalita Sparty a Slavie překračuje hranice Prahy. 'U nás se dělila celá dědina,' vzpomíná trenér Hapal

V té první ve 13. minutě hlavičkoval po centru do vápna Kerbr nad břevno. O třináct minut později už to Liberci po nákopu do pokutového území vyšlo. Brankář Melichárek sice vyrazil Breiteho střelu, ale k dorážce se dostal Matěj Pulkrab, který snadno poslal míč do odkryté brány.

Mladý útočník ještě do poločasu přidal druhý gól, když po Potočného hlavičce prostřelil vybíhajícího gólmana a zaznamenal už šestý gól v posledních čtyřech zápasech. V době, kdy Potočný přihrával, stál Pulkrab v ofsajdu. Rozhodčí si toho ale nevšimli, a tak šli domácí do kabin za stavu s dvoubrankovým vedením.

Hosté měli šanci na vyrovnání v 54. minutě, ale Růskova hlavička skončila jen v náruči brankáře Hladkého. V 67. minutě nejprve liberecký Folprecht neuspěl se střelou na zadní tyč a o chvilku později neprostřelil domácího brankáře brněnský Acosta. Sedm minut před koncem mohl ještě snížit Bazeljuk, ale Hladký si s jeho hlavičkou poradil, a tak Liberec porazil Brno 2:0.