Pulkrab dvěma góly zařídil fotbalovému Liberci domácí výhru nad Brnem

Fotbalisté Liberce v rámci 21. kola na domácím hřišti díky dvěma zásahům útočníka Matěje Pulkraba porazili Brno 2:0 a posunuli se v tabulce před Olomouc, která má ale sobotní zápas proti Karviné k dobru. Brno zůstává na sestupovém předposledním místě.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Liberecký Matěj Pulkrab slaví gól proti Brnu. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Liberečtí fotbalisté v minulém kole vybojovali cennou remízu 2:2 na hřišti suverénní Plzně a od začátku utkání proti Brnu na nich bylo znát velké sebevědomí. Byli lepším týmem, lépe kombinovali a také si vytvářeli více šancí.

Rivalita Sparty a Slavie překračuje hranice Prahy. 'U nás se dělila celá dědina,' vzpomíná trenér Hapal

V té první ve 13. minutě hlavičkoval po centru do vápna Kerbr nad břevno. O třináct minut později už to Liberci po nákopu do pokutového území vyšlo. Brankář Melichárek sice vyrazil Breiteho střelu, ale k dorážce se dostal Matěj Pulkrab, který snadno poslal míč do odkryté brány.

Mladý útočník ještě do poločasu přidal druhý gól, když po Potočného hlavičce prostřelil vybíhajícího gólmana a zaznamenal už šestý gól v posledních čtyřech zápasech. V době, kdy Potočný přihrával, stál Pulkrab v ofsajdu. Rozhodčí si toho ale nevšimli, a tak šli domácí do kabin za stavu s dvoubrankovým vedením.

Hosté měli šanci na vyrovnání v 54. minutě, ale Růskova hlavička skončila jen v náruči brankáře Hladkého. V 67. minutě nejprve liberecký Folprecht neuspěl se střelou na zadní tyč a o chvilku později neprostřelil domácího brankáře brněnský Acosta. Sedm minut před koncem mohl ještě snížit Bazeljuk, ale Hladký si s jeho hlavičkou poradil, a tak Liberec porazil Brno 2:0.