Všichni se těšili, že dostaneme Real, tak uvidíme, jak to dopadne, vyhlíží zápas Ligy mistrů Petržela

Fotbalisté Plzně si skoro nemohli přát v Lize mistrů slavnějšího soupeře. Západočeši jsou už v Madridu, kde je v úterý čeká souboj proti Realu. Tedy týmu, který vyhrál poslední tři ročníky prestižní soutěže.

Madrid Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Viktorie Plzeň po 5 letech hrají Ligu mistrů | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

„Předpokládám, že jsou úplně v pohodě, a že si budou chtít zastřílet proti nám, pousmál se záložník Milan Petržela, který by ale určitě chtěl s plzeňskými spoluhráči vylepšit dojem po minulé vysoké porážce na AS Řím.

‚Výsledek je asi odrazem reality.‘ Plzeňští fotbalisté si přáli, ať zápas v Římě skončí co nejrychleji

Číst článek

Teď ale Viktorii čeká mnohem větší gigant evropského i světového fotbalu. A nic na tom nemění ani aktuální výsledky Realu Marid, kterému to v posledních týdnech nečekaně nejde a často prohrává…

„Real je jeden z největších na světě a stále má největší zvuk, takže teď nějaké klopýtnutí, které měli, asi nic moc neznamená,“ řekl na Radiožurnálu Petržela. 

„Myslím, že ani minulou sezónu se jim na začátku až tak extra nedařilo a nakonec vyhráli Ligu mistrů, navázal Patrik Hrošovský na Milana Petrželu, který si moc dobře ještě vybavuje, jak Plzeň v roce 2011 cestovala na hřiště jiného fotbalového velkoklubu z Pyrenejského poloostrova - Barcelony. 

„Vzpomínám si, byli jsme takoví uvolnění, těšili jsme se tam, nikdo od nás nic moc nečekal. Spíš jsme tam jeli s očekáváním. Samozřejmě jsem chtěl dovézt také nějaký rozumný výsledek, což se nám povedlo, 2:0 jsme „jenom“ prohráli. Teď jsme asi ve stejném rozpoložení, jako když jsme odlétali na Barcelonu,“ porovnával Petržela náladu v týmu před zápasy se španělskými týmy. 

Pokud si pak má Milan Petržela vybrat, kdo je mu z fanouškovského pohledu bližší ze slavných týmů a komu přeje… „Asi spíš Realu, ale nevím. Všichni se těšili, že dostaneme Real a teď ho máme, tak uvidíme, jak to dopadne,“ uzavřel Petržela. 

Vidět to bude v úterý od 21 hodin, kdy zápas Ligy mistrů na stadionu Santiaga Bernabéua začne. 

Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme