Revoluce v Bundeslize. Zápasy bude od příští sezóny řídit i žena

Česká fotbalová liga přeci jenom tu německou dokázala předstihnout. V Česku řídila zápasy žena už v roce 2003 a to Dagmar Damková. Německou soutěž tato výzva čeká v příští sezóně. První ženskou rozhodčí se stane Bibiana Steinhausová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: CC0 Public domain

„Teprve poznám, jestli další rok změní můj život, nebo ne. Jediné, co můžu v tuhle chvíli říct, že je to úžasná výzva a přichází na konci dlouhé cesty," říká osmatřicetiletá policistka.

Zkušeností má dost z druhé nejvyšší soutěže v Německu. Teď ji ale čeká mnohem větší výzva a další krok v kariéře. A také asi větší psychický nápor. Stejně jako ostatní rozhodčí v elitní soutěži bude pod drobnohledem.

„Bundesliga je úplně něco jiného, a proto jsem v posledních týdnech makala hodně intenzivně a zvyšovala požadavky sama na sebe. Dávala jsem daleko víc úsilí do tréninku. Nedělám si iluze, rychlost a intenzita Bundesligy budou stejně velkým skokem," přiznává Bibiana Steinhausová respekt.

Rozhodně ale nemá strach. Při pískání už zažila dost a i narážky, že ženy do fotbalu nepatří. Teď se musí vyrovnat hlavně se sportovními výzvami. A ohlasy na její posun do Bundesligy jsou od oznámení téhle věci, zdá se, především pozitivní.

„Byly reakce, nejenom z okruhu rozhodčích ale také z Bundesligy, od hráčů a trenérů, se kterými se budeme potkávat na hřišti. Byla skutečně pozitivní zpětná vazba a opravdová radost, že budeme takhle pracovat dohromady. Tohle mi ukazuje, že některé věci šly v minulých několika letech správným směrem," jmenuje Steinhausová faktory posilující její sebevědomí.

To bude potřebovat, vždyť pískat elitní fotbalisty je někdy těžká práce. V těch nejlepších soutěžích bude zatím německá policistka jako hlavní rozhodčí výjimkou, její příklad ale může a jistě bude inspirovat další.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme