AS Řím remizoval v Boloni 1:1. Schick odehrál celý zápas, Krejčí poslední minuty

Český útočník Patrik Schick nastoupil v základní sestavě fotbalistů AS Řím, kteří v 30. kole italské ligy remizovali na hřišti Boloni 1:1. Nenavázali tak na předchozí tři vítězství, zatímco Boloňa už počtvrté za sebou nevyhrála. Za domácí si připsal pouze závěrečné minuty Ladislav Krejčí.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patrik Schick (vpravo)

Patrik Schick (vpravo) | Zdroj: Reuters

Římané začali aktivně a v šesté minutě poprvé přízemní střelou k tyči ohrozil Schick gólmana Santurru, který si odbyl debut v Serii A.

Po miliardovém přestupu se v AS Řím neprosazuje. 'Musím dokázat, že na to mám,' říká Schick

Obvyklá brankářská trojka Boloni následně zneškodnila i De Rossiho hlavičku a o chvíli později šli domácí do vedení po Pulgarově střele po zemi.

Schick byl i u další velké šance hostů, po jeho hlavičce však nastřelil Strootman zblízka jen tyč. Odchovanci pražské Sparty se následně nepovedla dorážka.

V 38. minutě český reprezentant skončil ve vápně na zemi, rozhodčí ale penaltu neodpískal.

Na závěrečnou půlhodinu poslal do hry trenér Římanů Eusebio Di Francesco bosenského kanonýra Džeka a ten se mu v 76. minutě odvděčil vyrovnávacím gólem. Víc už ale hosté nepřidali a venku ztratili body poprvé od 24. ledna.