‚Fake news. Chtějí se zviditelnit.‘ Ronaldo odmítá obvinění ze znásilnění

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo se ohradil proti obvinění ze znásilnění, které proti němu vznesla čtyřiatřicetiletá Američanka Kathryn Mayorgaová. Právníci hvězdy Juventusu Turín navíc plánují žalovat německý magazín Der Spiegel.

Turín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cristiano Ronaldo se ohrazuje proti obvinění ze znásilnění | Foto: Massimo Pinca | Zdroj: Reuters

„Chtějí se zviditelnit tím, že použijí mé jméno, ale to je normální. Je to část mé práce, jsem šťastný chlap,“ řekl ve vysílání na svém instagramovém účtu Cristiano Ronaldo v reakci na obvinění ze znásilnění. O zprávě prohlásil, že jde o „fake news“.

‚Vícekrát řekla ne a stop.‘ Pětinásobný fotbalista světa Ronaldo čelí nařčení ze znásilnění

Číst článek

Právníci hvězdného Portugalce navíc podle BBC chystají žalobu na německý Der Spiegel, který zprávu zveřejnil. Advokát Christian Schertz řekl, že „zpravodajství ve společnosti Spiegel je očividně nezákonné“, a dostal instrukce, aby získal náhradu na „jedno z nejzávažnějších porušení osobnostních práv“ v posledních letech.

Američanka Kathryn Mayorgaová Spiegelu řekla, že ji Ronaldo před devíti lety análně znásilnil ve svém hotelovém pokoji. Po události se jí prý zeptal, jestli má bolesti. „Přitom šel na kolena a řekl: ‚Z 99 procent jsem dobrý chlap, nevím, co je s tím jedním procentem‘,“ vzpomíná žena, které tehdy bylo 25 let.

Právník dnes 34leté ženy nyní u soudu v Nevadě napadl dohodu o mlčenlivosti, kterou tehdy podepsala. V roce 2010 se údajně s Ronaldem mimosoudně dohodla na vyrovnání ve výši 375 tisíc dolarů, (dnes přibližně 8,3 milionu korun).

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme