Ronaldo se při návratu zapsal dvěma góly. Tottenham ve Wembley zdolal Dortmund

V lize hrát kvůli trestu nemůže, takže góly sází v evropských pohárech. Cristiano Ronaldo se pro Ligu mistrů vrátil do sestavy Realu Madrid a dvěma góly pomohl k vítězství nad Nikósií 3:0. Téměř stoprocentní úspěšnost mohly mít po prvním hracím kole anglické celky. Zaváhal pouze Liverpool.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cristiano Ronaldo slaví se spoluhráči gól do sítě Nikósie. | Zdroj: Reuters

Skupina E:
Liverpool FC – Sevilla FC 2:2
(2:1)
Branky:
21. Firmino, 37. Salah – 5. Ben Yedder, 72. Correa. ČK: 90+3. Gomez (Liverpool). Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra (všichni Niz.).

NK Maribor – FK Spartak Moskva 1:1 (0:0)
Branky: 85. Bohar – 59. Samedov. Rozhodčí: Ayetkin – Kleve, Borsch (všichni Něm.).

Liverpool se v Lize mistrů představil po třech letech a sehrál velmi dobrý zápas, ve kterém přitom málem neměl ani bod. Domácí hráli dobře dopředu, ale dělali trestuhodné chyby. První už v páté minutě, kdy minelu Lovrena potrestal Ben Yedder.

Domácí se pak vzchopili, otočili skóre a navíc ještě neproměnili pokutový kop. Ve druhém jejich silný tlak poněkud opadl a tak se Sevilla dočkala vyrovnání, které po další chybě stoperů snadno zařídil střelou na vzdálenější tyč Correa. V nastavení ještě po chybě Gomeze mohl rozhodnout Muriel, ale branku z hranice pokutového území minul. Repríza předloňského finále Evropské ligy tak skončila smírně.

Slovinský Maribor neinkasoval před duelem se Spartakem Moskva 255 minut v řadě. Jeho bilance se ve středu zastavila nakonec na 314 minutách. Remízu v závěru duelu nakonec zachraňoval domácímu výběru Bohar.

Maribor nadále zůstává neporažený v domácím prostředí. Před vlastními fanoušky na něj nedokázal vyzrát už osmý klub v řadě. Pět duelů Slovinci vyhráli, v dalších třech případech skončilo utkání remízou.

(0:3)
Branky: 2. a 63. Stones, 10. Agüero, 25. Gabriel Jesus. Rozhodčí: Marciniak – Listkiewicz, Siejka (všichni Pol.).

FK Šachtar Doněck – SSC Neapol 2:1 (1:0)
Branky: 15. Taison, 58. Ferreyra – 72. Milik z pen. Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Achmüller (všichni Něm.).

Nizozemský Feyenoord pokračuje v bídných domácích výkonech v Lize mistrů. Ve skupinové fázi a případně play off nevyhrál před vlastními fanoušky od 31. října 2001! Tehdy porazil doma Spartak Moskva 2:1.

Manchester si v Nizozemsku otevřel střelnici a už do poločasu vedl o tři góly. Dvakrát se prosadil sváteční střelec stoper John Stones. City tak hned v prvním možném zápase zvládli něco, co se jim nepovedlo za celý minulý ročník Ligy mistrů – vyhrát venkovní zápas.

Šachtar Doněck a Neapol si pravděpodobně mezi sebou rozdají karty o druhou postupovou pozici. První vzájemný zápas zvládl lépe ukrajinský mistr. Jednalo se o vůbec první střetnutí těchto dvou celků v evropských pohárech.

Doněcku se navíc dlouhodobě proti celkům z Itálie nedaří. Jednalo se teprve o sedmou výhru z devatenácti duelů proti mančaftu ze Serie A. Neapol ale nedokázala tentokráte vyzrát na defenzivu Šachtaru ze hry. Jediný gól hostů vstřelil z penalty Milik.

(1:2)
Branky: 21. Tošić vlastní – 13. Talisca, 28. Tosun, 86. Babel. Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn (všichni Brit.).

RB Lipsko – AS Monako 1:1 (1:1)
Branky: 33. Forsberg – 34. Tielemans. Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett (všichni Brit.).

Portugalské Porto zastihl úvod sezony v parádní formě. V pěti kolech domácí ligy ani jednou neinkasovali a s celkovým skóre 12:0 dominovali všem zápasům. Navíc Besiktas porazilo ve čtyřech z posledních pěti případů.

Jenže situace byla v Portugalsku zcela jiná. Hosté stihli dát do půl hodiny tři góly, byť jeden vlastní. Výsledek ale pečlivě hlídali a v závěrečných minutách rozhodl o exportu bodů do Turecka někdejší fotbalista Liverpoolu Ryan Babel.

Fotbalisty Lipska čekala premiéra v evropských pohárech. Obejít se museli bez svého klíčového záložníka Nabyho Keity. Přesto duel neodstartovali špatně a po půlhodině hry je poslal do vedení švédský talent Forsberg.

Jenže náskok vydržel domácím minutu. Monako, oslabené o řadu hráčů, kteří klub opustili v letní přestávce, srovnalo díky Tielemansovi. Vyrovnaný duel nakonec skončil spravedlivou remízou.

(1:0)
Branky: 12. a 51. z pen. Ronaldo, 61. Ramos. Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Haquette (všichni Fra.).

Tottenham Hotspur – Borussia Dortmund 3:1 (2:1)
Branky: 15. a 60. Kane, 5. Heung-Min – 11. Jarmolenko. ČK: 90+2. Vertonghen (Tottenham). Rozhodčí: Rocchi – Di Liberatore, Tonolini (všichni It.).

V lize se Cristiano Ronaldo kvůli trestu představit nemůže, tak si spravil chuť v evropských pohárech. Návrat na hřiště oslavil dvěma góly proti bránící se Nikósii. APOEL podle očekávání na stadionu Santiaga Bernabea nic nepředvedl a za výsledek 0:3 může být ještě rád.

Kromě Ronalda se prosadil také stoper Sergio Ramos. Real Madrid tak pouť za obhajobou nejprestižnějšího evropského poháru odstartoval vítězně.

Podobný osud potkal také anglický Tottenham. Ten hraje letošní sezonu ve Wembley, kde se ale Spurs moc nedaří. Středeční duel Ligy mistrů byl však výjimečný. Harry Kane potvrdil, že je elitní střelec. V roce 2017 naskočil do 26. duelu za Tottenham a vstřelil 29. gól.

Borussia naopak ukončila sérii dvanácti výher bez porážky, která ji provázela od dubna. Pierre-Emerick Aubameyang odehrál svůj padesátý duel v evropských pohárech, dohromady stihl za Dortmund nastřílet 22 gólů. Tentokrát se ale neprosadil.