S fotbalovou reprezentací jezdí i bývalý zpěvák. Dělá totiž národnímu týmu kustoda

Do zpěvu teď českým fotbalovým reprezentantům není. Pokud v zítřejším kvalifikačním utkání nezvítězí v severoirském Belfastu, musí na mistrovství světa zapomenout. Kdyby si ale zazpívat přece jen chtěli, mají v realizačním týmu někoho, kdo se tím dokonce živil, kustoda Jiřího Strnada.

Belfast Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kustod českého týmu Jiří Strnad | Foto: Jan Suchan | Zdroj: Český rozhlas
Přehrát

00:00 / 00:00

Česká fotbalová reprezentace má ve svém realizačním týmu netradičního kustoda. V 80. letech byl profesionálním zpěvákem. Více o něm se dozvíte v reportáži Jana Suchana

„Ono to bylo tak, že tenkrát se zabil Petr Sepéši a tady vznikl prostor pro duet. Tím pádem Iveta Bartošová začala zpívat sama a my jsme s Petrou Strnadovou vytvořili duet vlastně po nich,“ vysvětluje Strnad

„Já myslím, že máme dost shlédnutí na Youtube. Ukazuje to 26 a půl tisíce. To jde ne?“ komentuje svůj úspěch.

 „Jo, tam bylo strašně příhod. Opravdu hodně. Ono se to asi nedá moc publikovat,“ říká se smíchem kustod českého týmu, který se ve světě hudby prý pohyboval nějakých osm let.

Co publikovat jde, je to, že původně byl Jiří Strnad vedoucím drogerie. Do šoubyznysu se odrazil přes televizní pořad „Sejdeme se na výsluní“.

„Potom jsem začal různě jezdit s Kroky Františka Janečka, to se jmenovalo ‚Rodinná show‘. Poté, když někoho sháněl Karel Zich na nějaký duet, tak jsme šli k němu. Tam už jsem to dělal profesionálně,“ dodává.

Po sametové revoluci už prý o vystoupení nebyl takový zájem, a tak přišel návrat do drogerie. Odtud to je ale pro většinu lidí stále dost daleko k práci kustoda u české fotbalové reprezentace.

Nováčci si čísla nevybírají, říká kustod reprezentace. Přípravy dresů zaberou celý den

Číst článek

„Úplně jednoduchá věc. Syn začal hrát fotbal. Já jsem samozřejmě chodil s ním na tréninky od pěti let. Tam to máte tak, že v podstatě trenér hledá někoho, kdo by mu pomáhal s těmi malými kluky, se zápisy a tak dále. Tak jsem to tam začal s nimi dělat a už jsem u toho zůstal,“ přiznává Strnad.

Postupně připravoval dresy a veškeré další vybavení pro mládežnické reprezentační výběry, pak zažil dva tituly i Ligu mistrů v pražské Slavii. Teď působí čtvrtým rokem u seniorského národního týmu. Minimálně někteří fotbalisté o jeho zpěvácké minulosti vědí.

„Když jsme jeli s ‚20‘ na mistrovství světa do Argentiny tak tam jsme udělali sešlost. Tam jsme samozřejmě s Petrou zpívali, s kluky taky. Byla to docela dobrá parta,“ vzpomíná kustod.

Teď už prý kustodovi Jiřímu Strnadovi čas na hudbu nezbývá. Pokud by ale čeští fotbalisté dokázali oživit naděje na MS vítězstvím v Severním Irsku, třeba by jim nějakou oslavnou píseň zazpíval.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme