Schick debutoval v dresu AS Řím, uvedl se ranou přes hlavu

Charitativní zápas proti brazilskému Chapecoense byl zároveň premiérou Patrika Schicka v dresu AS Řím. Český útočník odehrál při vítězství 4:1 jako střídající hráč přes dvacet minut, v jedné velké šanci pálil nad, další příležitosti připravil spoluhráčům.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První minuta Patrika Schicka v dresu AS Řím

První minuta Patrika Schicka v dresu AS Řím | Foto: Claudio Pasquazi / Anadolu Agency | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Fanoušci AS sborově vyvolávali Patrika Schicka už na letišti při příletu do Říma. V 67. minutě zápasu proti brazilskému Chapecoense poprvé zahřmělo jméno českého útočníka Olympijským stadionem v Římě. Útočník za 38 milionů eur střídal 18letého mladíčka Antonucciho, který předtím vstřelil dva góly.

Desítka největších fotbalových přestupů léta: PSG má dva nejdražší hráče planety

O chvíli později už byl Schick v pokutovém území brazilského týmu, kde motal hlavy obráncům. Jeho přihrávku pak Riccardo Cappa napálil jen do soupeře. O chvíli po faulu na českého reprezentanta kopal tým z věčného města nebezpečný přímý kop.

Do své velké šance druhý nejdražší český fotbalista dostal pár minut před koncem. Zády k brance si zpracoval centr od Corlua a v tísni zkusil překvapit Brazilce zakončením přes hlavu, rána proletěla nad brankou. V dalších situacích ho naopak soupeři odzbrojili.

AS Řím vyhrál charitativní zápas s klubem, který po loňské letecké katastrofě musel postavit úplně nový tým, 4:1. Další zápasy už budou „ostré.“ O víkendu hraje AS v Janově, odkud Schick přišel, následně přivítají v Lize mistrů semifinalistu loňského ročníku Atlético Madrid.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít