Schick skóroval a rozhodl o první výhře AS Řím pod trenérem Ranierim

Český útočník Patrik Schick vstřelil vítězný gól AS Řím v zápase Serie A proti Empoli. Pro AS šlo o první zápas pod novým trenérem Claudiem Ranierim.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patrik Schick

Český útočník ve službách AS Řím Patrik Schick | Foto: Andrew Medichini | Zdroj: AP

Bosenský útočník Edin Džeko absentoval kvůli karetnímu trestu a důvěru na hrotu tak dostal český útočník.

Římané v zápase vedli už po devíti minutách, kdy se trefil italský křídelník s egyptskými kořeny Stephan El Shaarawy. Poté si ale vlastní gól vstřelil brazilský obránce Juan Jesus a skóre bylo srovnané.

Běžela 33. minuta hry a fotbalisté Říma zahrávali přímý volný kop. Na centr Alessandra Florenziho si naskočil Schick a hlavou do levého dolního rohu strhl vedení znovu na stranu AS.

Autor gólové přihrávky Florenzi ale viděl 10 minut před koncem zápasu druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy. V 89. minutě už to vypadalo, že Empoli přesilovou hru zužitkuje a v zápase alespoň boduje. Jejich vyrovnávací branku ale hlavní rozhodčí po přezkoumání na videu odvolal.

AS Řím tak porazilo Empoli 2:1. Ranieri, který dovedl k senzačnímu titulu anglický Leicester, tak mohl slavit vítězný debut.

krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít