Schick si uvědomuje, že držet si formu, není lehké. Na přestup se teď snaží nemyslet

Největší sobotní fotbalovou událostí je finále Ligy mistrů. Jeden z účastníků Juventus Turín by se mohl stát novým působištěm českého reprezentanta Patrika Schicka. Útočník Sampdorie Janov se teď chystá v Praze s národním týmem na kvalifikaci mistrovství světa v Norsku, a o jeho budoucnosti by se mohlo rozhodnout v nejbližších dnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

„Dejme tomu, že po konci srazu se o tom budeme nějak bavit,“ říká Patrik Schick. Fotbalista, který zažil asi až nečekaně úspěšný přesun z Česka do Itálie, a v Sampdorii Janov si získal respekt. Ve své premiérové sezoně v Serii A nasázel 11 gólů, další dva potom přidal v poháru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Patrik Schick teď na přesun do jiného týmu nemyslí.

„Co se týče čísel, tak si myslím, že to je docela v pořádku. Samozřejmě začátky byly těžší, ale myslím, že teď s koncem sezony jsem hrál od začátku, povedly se mi nějaké akce, dal jsem pár gólů, takže si myslím, že sezonu můžu hodnotit pozitivně.“

A pozitivní rozhodně byla, o Schicka mají zájem i velké kluby, třeba včetně Juventusu Turín. Mladý útočník se ale na přestup snaží nemyslet. „Moc si to nepřipouštím, a dokud to není hotové, tak se tím nezabývám. Myslím, že by mi to ani moc neprospělo, takže se snažím soustředit na svou práci, na můj fotbal.“

Tahoun týmu 

Teď chce pomoct národnímu A týmu, zatím má nadějný fotbalista tři starty a dal jeden gól, po dobré sezoně si ale určitě posílil sebevědomí, a pokud dostane od trenéra Karla Jarolíma šanci, může to dokázat i v přípravě v Belgii, a hlavně v kvalifikačním utkání v Norsku.

„Držet si formu není lehké pro nikoho, takže možná teď na mě ty oči budou víc, takže to lehké asi nebude,“ uvědomuje si Patrik Schick, kterého pak čeká ještě jedna reprezentační akce, na které by měl patřit k tahounům týmu - mistrovství Evropy U21 v Polsku.

„Nikdy jsem na takový závěrečný turnaj nepostoupil, takže se na to těším. Doufám a věřím v to, že nějaký úspěch udělat můžeme,“ doplňuje Schick, který možná pojede na turnaj už jako fotbalista slavnější týmu než je Sampdoria Janov. 

Mirko Vasić, niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme