Sestrojili zde Titanic. V Belfastu se fotbalistům symbolicky staví do cesty severoirský ledovec

Postavili zde nejznámější parník světa Titanic, který ztroskotal na ledovci. Podobný osud může potkat české fotbalisty. Symbolicky právě v severoirském Belfastu mohou definitivně ztratit poslední zbytky nadějí na mistrovství světa.

Belfast Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Češi se se Severním Irskem v posledních třech vzájemných zápasech rozešli pokaždé smírně 0:0. | Foto: Tomáš Adamec

Zkusit si na tehdejším přístroji naťukat telegram, nahlédnout do luxusních i prostších kajut nebo si na speciálních obrazovkách prohlédnout, co z Titaniku zbylo. To všechno se dá zažít v interaktivním muzeu věnovaném nejslavnějšímu parníku historie.

Přehrát

00:00 / 00:00

České fotbalisty čeká klíčový duel se Severními Iry, který musí zvládnout

Právě v loděnicích v Belfastu byl totiž postaven. Takovou zkázu jako on čeští fotbalisté určitě nezažijí, obrazně řečeno ale na osudový ledovec narazit mohou. „Doufám, že ne. Věřím, že budeme odhodlaní a popereme se s tím,“ řekl Radiožurnálu před důležitou bitvou trenér Karel Jarolím.

Je dobře, že si jeho posádka nemyslí, že je nepotopitelná. Utká se ale se soupeřem, jehož defenzivní síla se s ledovcem dá srovnávat. Severní Irové totiž dostali v celé kvalifikaci jen dva góly od Německa, ve zbylých šesti kvalifikačních zápasech neinkasovali. Lepší bilanci nemá nikdo v Evropě.

„Svazovat nás to nebude. Když odvedeme výkon jako proti Němcům a necháme na hřišti srdíčko, tak bychom mohli uspět,“ vzývá před soubojem s domácí reprezentací útočník Michael Krmenčík. Utkání o všechno začne v Belfastu ve 20:45 minut.

Muzeum Titaniku v severoirském Belfastu. | Foto: Jan Suchan

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme