Sestrojili zde Titanic. V Belfastu se fotbalistům symbolicky staví do cesty severoirský ledovec

Postavili zde nejznámější parník světa Titanic, který ztroskotal na ledovci. Podobný osud může potkat české fotbalisty. Symbolicky právě v severoirském Belfastu mohou definitivně ztratit poslední zbytky nadějí na mistrovství světa.

Belfast Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Češi se se Severním Irskem v posledních třech vzájemných zápasech rozešli pokaždé smírně 0:0. | Foto: Tomáš Adamec

Zkusit si na tehdejším přístroji naťukat telegram, nahlédnout do luxusních i prostších kajut nebo si na speciálních obrazovkách prohlédnout, co z Titaniku zbylo. To všechno se dá zažít v interaktivním muzeu věnovaném nejslavnějšímu parníku historie.

Přehrát

00:00 / 00:00

České fotbalisty čeká klíčový duel se Severními Iry, který musí zvládnout

Právě v loděnicích v Belfastu byl totiž postaven. Takovou zkázu jako on čeští fotbalisté určitě nezažijí, obrazně řečeno ale na osudový ledovec narazit mohou. „Doufám, že ne. Věřím, že budeme odhodlaní a popereme se s tím,“ řekl Radiožurnálu před důležitou bitvou trenér Karel Jarolím.

Je dobře, že si jeho posádka nemyslí, že je nepotopitelná. Utká se ale se soupeřem, jehož defenzivní síla se s ledovcem dá srovnávat. Severní Irové totiž dostali v celé kvalifikaci jen dva góly od Německa, ve zbylých šesti kvalifikačních zápasech neinkasovali. Lepší bilanci nemá nikdo v Evropě.

„Svazovat nás to nebude. Když odvedeme výkon jako proti Němcům a necháme na hřišti srdíčko, tak bychom mohli uspět,“ vzývá před soubojem s domácí reprezentací útočník Michael Krmenčík. Utkání o všechno začne v Belfastu ve 20:45 minut.

Muzeum Titaniku v severoirském Belfastu. | Foto: Jan Suchan

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme